בדיקה אם אני יכול לצאת מהארץ

בדיקה אם אני יכול לצאת מהארץ היא דבר פשוט אשר יכול לחסוך לכם הרבה כאבי ראש. יתכן כי עומד נגדכם צו עיכוב יציאה מהארץ ואינכם מודעים לזה. אז באילו נסיבות מוטל צו עיכוב יציאה מהארץ, כמה זמן לוקח לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ ואיך עושים זאת.

צו עיכוב יציאה מן הארץ הוא אחת ההגבלות החמורות שיכול להטיל בית משפט או ההוצאה לפועל. עיכוב יציאה מן הארץ הוא אינו צעד ענישה, אלא צעד מניעתי. ההוצאה לפועל רשאית להשתמש בצעד זה על פי סעיף 14 לחוק ההוצאה לפועל. היא עושה זאת כאשר ישנו חשש כי חייב יחמוק מתשלום החוב באמצעות בריחה מן הארץ. רשם ההוצאה לפועל רשאי להוציא את הצו לפי שיקול דעתו, ובעקבות בקשה של נושה. הצו בדרך כלל מוגבל לפרק זמן של שנה, ולאחריה ניתן להוציא צו חדש. זאת למעט המקרים בהם הצו ניתן כחוב מזונות, או חייב אשר הוכרז כחייב מוגבל באמצעים. במקרים אלו הצו ניתן לצמיתות. וכאשר מדובר במקרה של הליך איחוד תיקים, הצו ניתן באופן אוטומטי.

נושה רשאי לפנות אל רשם ההוצאה לפועל בבקשה להורות על עיכוב יציאה מהארץ. עליו להגיש בקשה מנומקת ויש תנאים מסוימים שיש לעמוד בהם. במידה והרשם ישתכנע הוא רשאי להוציא את הצו באופן מיידי. כלומר לא תינתן התרעה וזה יכול להתבצע במעמד צד אחד. הצו יכנס לתוקף באופן מיידי ומשטרת הגבולות תקבל הודעה על כך. המשמעות היא שהחייב עשוי לגלות את זה רגע לפני שהוא עולה לטיסה.

אישור יציאה מהארץ טלפון

בדיקה אם אני יכול לצאת מהארץ

תאר לעצמך את הסיטואציה הבאה. אתה עומד לעלות על טיסה חשובה לחו“ל. אולי נשלחת מטעם החברה לפגישה עם לקוח בברלין, אולי לפגוש ספק בהונג קונג או לבקר קרוב משפחה חולה בניו יורק. אך רגע לפני שאתה עולה לטיסה מבשרים לך בדלפק כי הוצא נגדך צו יציאה מהארץ. זהו מצב מאוד לא נעים, אתה תפסיד את כל כספי הטיסה וההוצאות ואף אחד לא יחזיר אותם. נכון, ישנן אפשרויות לביטול צו עיכוב יציאה מן הארץ, אך מדובר בתהליך ולא ניתן לעשות זאת באופן מיידי. בנסיבות מסוימות ניתן לעשות זאת במהירות, אך לא מעכשיו לעכשיו כאשר אתה בשדה התעופה. הדבר יגרום לך לעגמת נפש ונזק כלכלי. ולך תסביר לבוס שצריך אותך בברלין עוד 8 שעות… לכן במידה ומתנהלים נגדך הליכים בהוצאה לפועל, חשוב לבצע בדיקה אם אני יכול לצאת מהארץ. ישנו סיכוי גדול שהוצא נגדך צו עיכוב יציאה ואינך מודע לכך.

אישור יציאה מהארץ טלפון

לצורך בדיקה אם אני יכול לצאת מהארץ, אינך זקוק ל עורכי דין הוצאה לפועל, כל אחד יכול לבדוק בעצמו ובקלות. אך במידה ואכן ישנו צו שכזה, בהחלט תצטרך עורך דין מומחה להוצאה לפועל לצורך ביטול עיכוב יציאה מהארץ.

אישור יציאה מהארץ טלפון – ניתן לבצע בדיקת עיכוב יציאה מהארץ במוקד הארצי של רשות האוכלוסין. תוכלו לעשות זאת במספר המקוצר *3450. לצורך כך הצטיידו מראש במספר דרכון, תאריך הוצאת הדרכון ושנת הלידה.

אם אתם רשומים במערכת ההזדהות הממשלתית, תוכלו לבצע בדיקה האם אני יכול לצאת מהארץ גם באמצעות האינטרנט.

במידה וגיליתם שהוצא נגדכם צו עיכוב יציאה ניתן לבטל אותו. אין מדובר בביטול גורף, אלא אישור נקודתי לצאת לצורך נסיעה מסוימת שאושרה.

בדיקה אם אני יכול לצאת מהארץ

כמה זמן לוקח לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ

כמה זמן לוקח לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ? בקשה לביטול צו עיכוב מהארץ יש להגיש לפחות שבועיים לפני הנסיעה המתוכננת. במקרים מיוחדים העומדים בתנאים ניתן לקבל את האישור גם מהר יותר, כמו למשל מצב חירום רפואי של בן משפחה או הלוויה.

בקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ יש להגיש באמצעות טופס 214, טופס בקשה לביטול, עיכוב, או חידוש הליכים והגבלות. אל תבזבזו את הזמן בניסיונות לעשות זאת בעצמכם, פנו מייד אל עורך דין הוצאה לפועל. יש להגיש בקשה מנומקת ובהתאם לתנאים הקבועים בחוק, אין כאן מקום לטעויות – זה יביא לדחיית הבקשה.

במסגרת הגשת הבקשה יש לציין את מטרת הנסיעה, היעד והמשך השהייה המתוכנן. המימון לנסיעה חייב לבוא מיידי צד שלישי, למשל המעסיק. כמו כן יש להציג ערבות. יש צורך להגיש בקשה ראשונית, במידה ורשם ההוצאה לפועל יקבל את הבקשה הראשונית הוא יבקש לספק ערבונות או ערבים.

במקרה שרשם ההוצאה לפועל קבע שיש להציג ערבות בנקאית עליה לעמוד בקריטריונים הבאים:

גובה הערבות יקבע על ידי הרשם והוא עשוי להיות בסכום הכולל של החוב, או בגובה חלק מהחוב.
הערבות היא לטובת ההוצאה לפועל (לא הנושים).
הערבות אינה מוגבלת בזמן.

במידה ונקבע שיש צורך בערבים, עליהם להתייצב בלשכת ההוצאה לפועל ולחתום על טופס ערבות ולהציג את המסמכים הבאים: צילום של תלושי שכר משלושת החודשים האחרונים (או דוח שנתי מרואה חשבון עבור עצמאיים), צילום תעודת הזהות כולל ספח. בעת ביטול צו העיכוב יוצא צו עיכוב יציאה מן הארץ כנגד הערבים; צו זה בתוקף עד לחזרתו של החייב.

לאחר שהועמדה הערבות יש להגיש את טופס הבקשה בשנית (טופס 214) בצירוף אישור הערבות. תוכלו לעשות זאת בצורה מקוונת, אך לאחר האישור יש להפקיד את הטופס המקורי בלשכת ההוצאה לפועל.
כמה זמן לוקח לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ במקרים דחופים? בכפוף לתנאים מסוימים ניתן לבטל את הצו בטווח של 24 שעות (ימי שבת וחג אינם נכללים). יש להגיש את הבקשה בסמוך למועד היציאה ויש להצדיק את הבקשה הדחופה. נסיבות של טיפולים רפואיים דחופים, השתתפות בדיון משפטי בחו“ל, פעולה בשליחות המדינה, יציאה להלוויה וכו‘ עשויים להתקבל.

כמה זמן לוקח לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ

עורך דין ביטול עיכוב יציאה מהארץ

במידה וישנה סיבה מוצדקת, באמצעות עורך דין הוצאה לפועל תוכלו להגיש את הבקשה לביטול הצו בצורה היעילה ביותר. עורך הדין יסייע בניסוח הבקשה והצגת כל המסמכים הרלוונטיים לצורך האישור. כך תחסכו לעצמכם עיכובים מיותרים ועגמת נפש.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק.

בדיקה אם אני יכול לצאת מהארץ

 

כמה זמן לוקח לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ
[seerox_wpdki_dyn_keywords default="עורך דין חובות עופר מצליח"]

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר