בקשה לביטול הגבלה על רישיון נהיגה

כאשר אדם מתמודד עם חובות, ההוצאה לפועל מפעילה כלים שונים על מנת להפעיל עליו לחץ ולגרום לו לשלם את החוב. אחד הכלים הוא הגבלה על רישיון הנהיגה, הגבלה אשר יכולה להצטרף להגבלות אחרות המוטלות על החייב. במידה והוטלה עליכם מגבלה שכזו, חשוב לפנות אל עזרתו של עו“ד הוצאה לפועל על מנת להגיש בקשה לביטול הגבלה על רישיון נהיגה. חשוב להתייחס להגבלה זו ברצינות, אדם שרישיון הנהיגה שלו הוגבל אינו מקבל כיסוי ביטוחי וגם עובר על החוק במידה וינהג.

במקרה שהרישיון הוגבל והייתם מעורבים בתאונת דרכים, לא תזכו לתשלומי הביטוח, דבר שעלול לעלות לכם ביוקר ולסבך את המצב עוד יותר. לכן מהרו לפנות לעורך דין לצורך בדיקת הגבלות בהוצאה לפועל.

הגבלה על רישיון הנהיגה – מלבד זה שנהיגה ללא רישיון היא עברה על החוק ואין כיסוי ביטוחי, כדאי גם להבין את המשמעות של אי חידוש רישיון הנהיגה. במידה וחלפו יותר מ 24 חודשים בהם נשלל מכם רישיון הנהיגה, כאשר תוסר ההגבלה תצטרכו שוב לעבור את מבחן התאוריה על מנת לחדש את רישיון הנהיגה. במידה וחלפו 36 חודשים, תצטרכו לעבור מבחן נהיגה מעשי.

עוד הוצאה לפועל

בדיקת הגבלות בהוצאה לפועל

במידה והוגשה נגדכם תביעת חוב בהוצאה לפועל, אתם תקבלו מכתב אזהרה. המכתב מודיע לכם על פתיחת התיק ומעניק לכם פרק זמן קצוב לצורך סגירת החוב. במידה ולא הסדרתם את החוב בתוך 30 יום מיום קבלת האזהרה, הנושה רשאי לנקוט נגדכם הליכים הבאים לידי ביטוי בהטלת מגבלות שונות. בהערת שוליים נציין שאם נפתח הליך ולא קיבלתם את האזהרה, הדבר אינו תקין והוא ישמש את עורך הדין לצורך ביטול ההגבלה.

אם אתם מתמודדים עם חובות והליכי הוצאה לפועל, חשוב לפנות אל עו“ד הוצאה לפועל. הדבר הראשון שעורך הדין יעשה הוא בדיקת הגבלות בהוצאה לפועל. ניתן להוציא דוח של עיקולים והגבלות בכל אחת מלשכות ההוצאה לפועל. בדיקת הגבלות בהוצאה לפועל תאפשר לכם לראות עיקולים והגבלות, ולא רק הגבלות על רישיון הנהיגה – תוכלו לראות כל סוג של הגבלה וכל הפרטים הרלוונטיים.

בקשה לביטול הגבלה על רישיון נהיגה

לא בכל מקרה של חוב תוטל עליכם מגבלה על רישיון הנהיגה. ישנם תנאים מסוימים בהם צריך לעמוד מבחינת היקף החובות ופרק הזמן (אך לא כאשר מדובר בחוב מזונות) או כאשר מדובר על חייב שנטען כי הוא בעל אמצעים המשתמט מתשלום חובותיו. לצורך בקשה לביטול הגבלה על רישיון נהיגה, עורך הדין קודם כל יבחן את הפרוצדורות ויוודא שהכול נעשה בצורה תקינה. כל פגם שיתגלה בהליך עשוי לשמש את עורכי דין הוצאה לפועל לצורך ביטול מגבלות. באופן דומה ניתן לפעול לצורך ביטול עיקול בהוצאה לפועל.

תשלום החוב יכול להסיר את המגבלה, אך כמובן שלא בכל מקרה חייב מסוגל לפרוע את החוב בכזו קלות. ישנם מקרים בהם ההוצאה לפועל מבקשת תשלום של סכום חלקי על חשבון החוב, לצורך הסרת המגבלה.

רישיון נהיגה הוא דבר חשוב מאוד, ושלילתו יכולה להוות פגיעה קשה בפרנסתו של אדם, ויש לה גם השלכות על בני משפחתו. בקשה לביטול הגבלה על רישיון נהיגה יכולה להתבצע על סמך הנימוקים הללו. למשל במידה ואחד מבני המשפחה התלויים בכם סובל מנכות, ניתן להגיש את הבקשה בנימוק שהגבלת הרישיון תפגע גם בנכה. כמו כן במקרים רבים אנשים תלויים ברישיון הנהיגה שלהם לצורך פרנסתם. לדוגמה אם החייב הוא נהג תובלה או נהג בתחבורה הציבורית, גם זו יכולה להיות עילה לביטול ההגבלה. בסופו של דבר ההוצאה לפועל אינה רוצה להערים על החייב קשיים שיפגעו ביכולת שלו להתפרנס ולסגור את החוב.

למרות כי ישנן אפשרויות לביטול הגבלות בהוצאה לפועל, זכרו כי ללא עורך דין חובות והוצאה לפועל, הדבר עלול להיות מורכב. מדובר בהתנהלות בירוקרטית ויש צורך בהבנה של החוק וזכויות החייבים.

בדיקת הגבלות בהוצאה לפועל

עו"ד הוצאה לפועל

בכל התנהלות מול ההוצאה לפועל, תמיד כדאי לכם להתנהל בעזרתו של עורך דין הוצל“פ. הדבר נכון גם כאשר נפתחים נגדכם תיקים בהוצאה לפועל, וגם כאשר אתם נמצאים בצד של הנושים. בכל תיק יש צורך להגיש בקשות על מנת לקדם את התיק בצורה יעילה. ישנם הליכים שונים בעזרתם ניתן לפעול, ותמיד חשוב להיות גם מודעים להשלכות של כל צעד. עורך דין לענייני הוצאה לפועל מביא איתו ידע רב בכל הליכי הוצאה לפועל, הוא יכול לסייע לכם בהרבה יותר מהסרת הגבלות, הוא יכול לסייע לכם לבנות את האסטרטגיה לצורך יציאה מהחובות.

בקשה לביטול הגבלה על רישיון נהיגה

ניתן למצוא אותנו גם בפייסבוק.

 

בקשה לביטול הגבלה על רישיון נהיגה
"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר
לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏

מאמרים

יצירת קשר
נקלעתם לחובות?
הסדרי חוב על בסיס תוצאה בלבד
תשלום רק לאחר הסדר החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?