בקשה לביטול עיקולים

בקשה לביטול עיקולים מוגשת באמצעות טופס 214 הוצאה לפועל, אך כמובן שהדברים מורכבים יותר, זה לא רק מילוי טופס. במאמר זה נדבר על עיקולים הוצאה לפועל וכיצד להתמודד איתם.

ההוצאה לפועל משתמשת בכלים שונים על מנת לאלץ חייבים לשלם את חובם. עיקול הוא אחד האמצעים העומדים לרשות ההוצאה לפועל, ולמען האמת הוא נחשב לכלי יעיל ביותר. העיקול יכול לשבש באופן משמעותי את שגרת חייו של החייב והוא מפעיל עליו לחץ להסדיר את החוב.

בעבר עיקולים הוצאה לפועל התבצעו בצורה כמעט שרירותית, ולא תמיד סייעו לצורך גביית החוב, זאת מכיוון שפגעו עוד יותר ביכולת של החייב להתפרנס. היום ישנה גישה מעט שונה לנושא, אך עיקולים הם עדיין אחד מהכלים בהם ההוצאה לפועל משתמשת.

טופס 214 הוצאה לפועל

עיקולים הוצאה לפועל

כמו בכל סיטואציה בחיים, יש שני צדדים למטבע. מצד אחד יש לנו את ההוצאה לפועל אשר תפקידה היא לגבות את החובות. ומבחינת ההוצאה לפועל עיקול הוא כלי יעיל. אך מצד שני יש לנו את החייב אשר לעתים נפגע מהעיקול בצורה בלתי פרופורציונלית.

החייב סובל מקשיים כלכליים, לכן הפעלת לחץ על החייב היא לא בהכרח האסטרטגיה המזרזת את גביית החוב. ובמקרים מסוימים עיקולים הוצאה לפועל מקשים עוד יותר על החייב מכיוון שהם פוגעים ביכולת להתפרנס.

ישנם אמצעים להתמודד עם עיקולים ואף לבטלם, אך הדבר דורש עורך דין הוצאה לפועל. כל סוג של עיקול וכל תיק הוצאה לפועל הוא מקרה שונה. בהתאם לכך עו“ד הוצאה לפועל יגיש בקשה לביטול עיקולים. את הבקשה מגישים באמצעות טופס 214 (טופס ביטול עיקול בהוצאה לפועל).

סוגי עיקולים בהוצאה לפועל

עיקול חשבון בנק – ההוצאה לפועל יכולה לעקל כל סוג של חשבון בנק. כאשר מתבצע עיקול חשבון בנק,  הכספים שבו מוקפאים. החייב לא יכול למשוך כספים, לא יכול להשתמש בכרטיס החיוב וגם הוראות קבע בחשבון לא יכובדו.

עיקול משכורות – עיקול זה מתבצע באמצעות הודעה למעסיק המחייבת אותו להעביר את תשלומי המשכורת של החייב להוצאה לפועל. זוהי כמובן סנקציה חריפה, אך על פי חוק הגנת השכר חל איסור על עיקול מלא של המשכורת, יש להשאיר לו אחוז מסוים (החוק גם מגדיר כיצד זה יחושב). לצורך העניין גם קצבאות ביטוח לאומי או הכנסות ממקורות אחרים נחשבי למשכורת אותה ניתן לעקל.

עיקול מיטלטלין – ההוצאה לפועל יכולה לעקל גם רכוש בבעלותו של החייב. החוק מגדיר רכוש שלא ניתן לעקל, אלו הם דברים בסיסיים כמו כלי אוכל, ציוד רפואי וגם תשמישי קדושה.

עיקול רכב – בעקבות חוב בהוצאה לפועל ניתן גם להטיל עיקול רכב. הרכב יירשם במשרד הרישוי כרכב מעוקל וההוצאה לפועל תבצע תפיסה פיזית של הרכב. אם החוב לא יוסדר תוך שבועיים, ההוצאה לפועל תציע את הרכב למכירה פומבית.

עיקול מקרקעין – צו עיקול מקרקעין מוטל על מקרקעין הרשומים על שמו של החייב או זכויות במקרקעין הרשומות על שמו. עיקול מקרקעין מקפיא את הנכס ואינו מאפשר ביצוע של שום פעולת מכירה או העברת בעלות ללא אישור בית המשפט.

טופס 214 הוצאה לפועל

טופס ביטול עיקול בהוצאה לפועל או בשמו המדויק טופס ביטול /חידוש/ עיכוב הליכים, הוא הטופס המשמש לצורך הגשת בקשה לביטול עיקולים. יש למלא את הטופס ולצרף תצהיר לאימות העובדות (בצירוף המסמכים הרלוונטיים. זהו צריך להיות תצהיר שחתם בפני עורך דין (או גורם מוסמך בלשכת ההוצאה לפועל). במידה והבקשה מוגשת על סמך החלטת בית משפט, אין צורך בתצהיר, אך יש להגיש החלטת בית המשפט (מסמך מקורי או נאמן למקור).

טופס 214 הוצאה לפועל תוכלו למצוא באינטרנט באתר הממשלתי, אך שימו לב כי בכל הנוגע להתנהלות מול ההוצאה לפועל, רצוי תמיד לעשות זאת באמצעות עורך דין לענייני הוצאה לפועל.

עיקולים הוצאה לפועל

בקשה לביטול עיקולים

ישנם דרכים שונות להתמודד עם עיקולים בהוצאה לפועל. תיקי הוצאה לפועל יכולים להיות שונים מאוד אחד מהשני, ולכל מקרה יש את הפתרון המתאים עבורו. זוהי אחת הסיבות מדוע חשוב להתמודד עם חובות באמצעות עורך דין חובות.

כאשר מגישים טופס ביטול עיקול בהוצאה לפועל יש לנמק את הבקשה. למשל יתכן כי העיקול פוגע ביכולתו של החייב להתפרנס ולסגור את החוב, או אולי בכלל מדובר בטענת פרעתי או משהו אחר.
בדרך כלל הפתרון השכיח הוא הגעה להסדר אל מול הזוכה. ניתן להגיע להסדרים שונים, וכאן יש צורך בעורך דין מנוסה במשא ומתן. במידה והשגתם הסדר לתשלום החוב ניתן יהיה להסיר את העיקולים. וכל עוד החייב עומד בתשלומי החוב על פי ההסדר שנקבע לא יהיו עיקולים נוספים או צעדים כנגד החייב.

גם חקירת יכולת בהוצאה לפועל יכולה להיות כלי להסרת העיקול. במקרה זה החייב צריך להתייצב בלשכת ההוצאה לפועל לצורך חקירת יכולותיו הכלכליות, במטרה להוכיח כי אינו בעל אמצעים המשתמש מתשלום חוב.

טופס ביטול עיקול בהוצאה לפועל

טופס ביטול עיקול בהוצאה לפועל

מתמודדים עם חובות בהוצאה לפועל, הליכי גבייה ועיקולים? זהו מצב לא נעים ולא קל להתמודד איתו. ההתמודדות עם חובות היא התמודדות משפטית, נפשית וכלכלית. כדאי מאוד לפנות לעזרה משפטית – עורך דין לענייני חובות יכול לסייע לגבש את האסטרטגיה ליציאה מהחובות ולהעניק לכם ליווי משפטי בכל ההליכים.  במשרדינו תוכלו לקבל עזרה בהליכי הוצאה לפועל, איחוד תיקים, הליך חדלות פירעון וכל מה שצריך בשביל לצאת מהחובות.

הוראות הגעה למשרדינו

 

בקשה לביטול עיקולים
"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר
לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏

מאמרים

יצירת קשר
נקלעתם לחובות?
הסדרי חוב על בסיס תוצאה בלבד
תשלום רק לאחר הסדר החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?