חדלות פירעון עורך דין מתל אביב

חדלות פירעון עורך דין מתל אביב | חוק חדלות פירעון דברי הסבר

|אם ההחלטה שלכם היא לפתוח בהליך פשיטת רגל, עליכם לפנות לחדלות פירעון עורך דין מתל אביב שיסייע לכם בהגשת הבקשה, התנהלות מול ההוצאה לפועל או בית המשפט והממונה על חדלות פירעון. אבל רגע אחד, לפני שאתם ממהרים להגיש בקשת חדלות פירעון כדאי לקרוא את הדברים הבאים – חדלות פירעון דברי הסבר שיעשו לכם סדר בדברים.

לא נציג לכם הסבר מפורט על שלבי פתיחת הליך חדלות פירעון והמסמכים הדרושים, אלא רק מידע כללי על חוק חדלות פירעון החדש 2019. כך תוכלו להבין במה מדובר ומה ההשלכות של זה. כמו כן חשוב לזכור כי זהו אינו ההליך היחידי שיכול לחלץ אתכם מהמצב, יש לשקול איחוד תיקים או פשיטת רגל.

השיקול נעשה לאור המצב האישי שלכם מבחינת היקף החובות, אופי החובות ונסיבות היווצרותן, אל מול ההכנסות והנכסים העומדים לרשותכם. אין במידע זה תחליף לייעוץ אישי ב משרד עורכי דין הוצאה לפועל; למשל אחת הסיבות להליך חדלות פירעון היא הציפייה להפטר חובות. אך חשוב לדעת שלא כל חובות הם ברי הפטר וישנו גם משקל רב לאופן היווצרות החוב. חשוב שתפנו לייעוץ משפטי על מנת לוודא שההליך תואם לציפיות שיש לכם. ישנן אפשרויות שונות ל הסדרי חובות שכדאי להכיר.

חוק חדלות פירעון החדש 2019 

חוק חדלות פירעון החדש 2019

חוק חדלות פירעון החדש 2019, או בשמו המלא חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי – חוק זה מחליף את פקודת פשיטת הרגל שהייתה נהוגה קודם לכן. לחוק ישנן מספר מטרות:

  1. מודרניזציה בחקיקה וצמצום בירוקרטיה – החוק החדש נועד לייעל את התהליך ולהפוך אותו למהיר יותר. יש בתוכו שינויים מנהלתיים המצמצמים את הבירוקרטיה. למשל במקרה של הליך חדלות פירעון ליחיד עם חובות קטנים ניתן להתנהל ישירות מול ההוצאה לפועל ואין צורך בבית המשפט. כמו כן הוכנסה אל תוך החוק מערכת איזונים בין אינטרס החייב לבין אינטרס הנושים. החוק מגביר את יציבות ו-ודאות הדין. הוא קובע הליכים ברורים המתאימים למציאות של ימינו.
  2. שיקום כלכלי – החוק שם דגש על נושא השיקום הכלכלי במטרה להחזיר אדם לחיים כלכליים תקינים. או במקרה של חברה, לנסות להבריא את החברה ולהמשיך את פעילותה.
  3. הגדלת שיעור החוב הנפרע – הליך חדלות פירעון מאפשר הפטר חובות, בכפוף לתנאים כמובן. הנושים עלולים להיפגע מכך, הרי לאחר מתן ההפטר הם לא יוכלו לתבוע את החוב ופשוט יאלצו לוותר על הכסף המגיע להם. לכן על מנת לאזן זאת תכלית החוק היא להשיא את ערך נכסי החייב ולמקסם את גביית החוב.

חוק חדלות פירעון דברי הסבר

עד כאן עם החוק היבש, השאלה היא מהן המשמעות של החוק על האדם שמתמודד כרגע עם חובות ושוקל לפתוח בהליך זה. להלן חוק חדלות פירעון דברי הסבר:

חוק חדלות פירעון החדש 2019 מביא איתו גישה יותר חברתית. בעבר פשיטת רגל הטילה על החייב אות קלון ולא הייתה התייחסות לנסיבות היווצרות החוב. כיום החוק מציג פנים שונות עבור מי שנקלע לחוב בתמימות ומי שהגיע למצב שלא בתום לב. לזה יש משמעות גדולה עבורכם – במידה ונקלעתם לחובות בתום לב תוכלו למצוא בחוק תושייה רבה. אך במידה ובמהלך ההליך תתגלה תמונת מצב של רמייה וחוסר תום לב מצידכם, עלולים להיפתח נגדכם חקירות פליליות. וזוהי רק אחת מהסיבות לעורך דין מתל אביב אשר יעניק לכם ייעוץ מקדים.

עוד שינוי משמעותי מבחינת החייבים הוא האפשרות לנהל את ההליך ישירות מול רשם ההוצאה לפועל ולא בבית המשפט. חוב של אדם יחיד (לא תאגיד) עד 150 אלף שח מתנהל מול ההוצאה לפועל.

ניתן לחלק את ההליך החדש לשתי תקופות:

בתקופה הראשונה, לאחר מתן צו פתיחת הליכים, מתבצעת בדיקה מעמיקה של החייב. בתקופה זו יוקפאו ההליכים המשפטיים ויבדקו כל הפרטים על נסיבות החוב, היקפו ויכולותיו של החייב. התקופה השנייה היא תקופה בה תבוצע תכנית שיקום הכוללת צו תשלומים חודשי והגשת דוחות חודשיים. בתקופה זו יבוצע גם הליך כינוס נכסים. כמו כן יוטלו הגבלות שונות על החייב, הגבלות הכוללות צו עיכוב יציאה מהארץ. במידה והחייב ישתף פעולה ויעמוד בכל התנאים, הוא רשאי לבקש הפטר חובות על יתרת החובות שלא ניתן לגבות.

חוק חדלות פירעון דברי הסבר 

איחוד תיקים או פשיטת רגל

אם הסתבכתם בחובות, אין צורך למהר ולפתוח בהליך חדלות פירעון. למען האמת זהו בדרך כלל המוצא האחרון. לכן חשוב לפנות תמיד ל עורך דין חדלות פירעון מתל אביב על מנת לבצע הערכת מצב. ישנן אפשרויות שונות ובמקרים רבים יש לשקול איחוד תיקים או פשיטת רגל.

איחוד תיקים מתייחס למצב שבו ישנם תיקים נפרדים בהוצאה לפועל. כאשר לאדם יש חובות רבים לנושים שונים, כל אחד מהם עשוי לפתוח בהליכי הוצאה לפועל באופן עצמאי. וכך לכל תיק ישנו צו תשלומים שצריך לעמוד בו ואינו לוקח בחשבון את יתר החובות. במהרה מגיעים למצב בלתי אפשרי שבו אינכם יכולים לעמוד בכל צווי התשלומים בו זמנית. הפתרון למצב זה הוא הליך איחוד תיקים שבו כל התיקים יתנהלו כחוב אחד. זה יאפשר לכם להגיע להסדר תשלומים חדש אשר בו תוכלו לעמוד.

גם בפשיטת רגל מתבצע איחוד תיקים, אך זהו הליך שונה עם משמעויות שונות. על מנת להבין לעומק את ההבדלים ועל מנת לקבל את ההחלטה האם איחוד תיקים או פשיטת רגל, פנו לייעוץ אצל עורך דין מומחה לחובות.

איחוד תיקים או פשיטת רגל

חדלות פירעון עורך דין מתל אביב

 

חדלות פירעון עורך דין מתל אביב הוא הכתובת לכל מקרה של חובות, הוא עוסק בכל הפתרונות להסדרת חוב ולא רק במסגרת פשיטת רגל. אצל עורך דין לענייני חובות כספים תוכלו לקבל הסברים מפורטים על חוק חדלות פירעון החדש 2019, בעיקר בהיבט האישי שלכם. אל תהססו לפנות לייעוץ מקצועי.

במשרד עורכי דין עופר מצליח תוכלו לקבל את כל העזרה המקצועית וליווי מלא בתהליכי הוצאה לפועל, חדלות פירעון, משא ומתן מול נושים ועוד.

עקבו אחרינו גם בעמוד הפייסבוק.

חדלות פירעון עורך דין מתל אביב

חדלות פירעון עורך דין מתל אביב | חוק חדלות פירעון דברי הסבר

חדלות פירעון עורך דין מתל אביב
"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר
לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏

מאמרים

יצירת קשר
נקלעתם לחובות?
הסדרי חוב על בסיס תוצאה בלבד
תשלום רק לאחר הסדר החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?