חדלות פרעון, הסדרי חוב ושיקום כלכלי

חדלות פרעון

סיבות רבות  ביניהן יוקר המחייה, מגפת הקורונה או התנהלות כלכלית לא נכונה,  מובילות אזרחים רבים למצב בו אינם יכולים לעמוד בתשלום ההתחייבויות הכספיות שלקחו על עצמם. אם לא די בצער שנגרם עקב ה-"תאונה הכלכלית-נפשית", נאלצים הם להתמודד גם עם עיקולי משכורת, הגבלות בבנק, ריביות גבוהות בתיקי ההוצאה לפועל ואף חשש לאבד את בית המגורים שלהם.

כניסתו של חוק חדלות פירעון בספטמבר 2019 וביטולה של פקודת פשיטת הרגל הישנה, חוללו שינוי גדול בתמונת מצב זו; מונחים כגון "פושט רגל" הוחלפו ב-"חדל פירעון", "חקירה" הוחלפה ב- "בירור" ואת "תכנית הפירעון" החליף ה-"צו לשיקום כלכלי" ושיקומם של חייבים חדלי פירעון הוגדרה כתכלית העיקרית של החוק. 

אותם בעלי חוב המבקשים להיכנס להליך חדלות פירעון, נדרשים לשיתוף פעולה מלא עם בעלי תפקיד, לרבות הצגת כלל המידע הנוגע למצבם הכלכלי. מטרתה של בדיקה זו היא לבחון מהם כלל נכסי החייב וכמה הם יכולים לשלם לטובת קופת הנושים. בהתאם לרציונל זה, הרי שחוק חדלות פירעון אינו מתאים לכל חייב, זאת בשל מאפייני גיל, מצבת חובות, מצבת נכסים ועוד פרמטרים נוספים הדורשים בחינה מעמיקה.

עופר מצליח משרד עו"ד וגישור מתמחה בתחום חדלות הפירעון והוביל חייבים רבים להצלחות משמעותיות. לצד בקיאות משפטית מתוך ניסיון רב שנים, משרדנו שואף לגבש פתרונות המקדמים את טובת החייב, שאיפותיו הכלכליות לעתיד, צורכי משפחתו ועוד, שכן אלו מהווים שיקולים חיוניים הדורשים התייחסות בהובלת שיקומו.

הסדרי חוב

מתקשים לשלם הלוואות לבנקים? רוצים להימנע מהליכי גבייה בהוצאה לפועל? הטילו לכם עיקול חשבון בנק או משכורת? דעו כי יש פתרון משפטי! הסדרי חוב מהווים פתרון משפטי המאפשר לחייבים לשפר את תנאי החוב, לפרוס את החוב לתשלומים, להפחית את שיעורי הריבית ובמקרים מסוימים אף להפחית שיעור ניכר מקרן החוב.

אם נוצר לכם בתקופת הקורונה לחץ בתזרים המזומנים, אם אתם רוצים להסדיר חובות שהצטברו ולהיחלץ מהליכי גבייה מתישים, תשלומים רבים, נושים ותיקי הוצאה לפועל- פנו אלינו עוד היום לשם בחינת המצב הפיננסי שלכם ותכנון מהלכים נכונים שיסללו את דרככם החדשה.  

גיבוש הסדר חוב מיטבי לחייב מול נושיו – בין אם הסדר החוב מבוצע בשלבי פיגור מוקדמים, בהליכי הוצאה לפועל או בהליכי חדלות פירעון – דורש ידע משפטי, יצירתיות ויכולת ניהול משא ומתן מול הנושים והגופים השונים. 

משרדנו עתיר ניסיון בתחום זה. אנו נוביל אתכם בבטחה- תוך הגנה מפני עיקולים ופעולות גבייה נוספות- לתכנית כלכלית שתסדיר את היקף החובות בהתאם ליכולתכם ותאפשר לכם לצאת לדרך חדשה.

שיקום כלכלי

המצוקה הכלכלית אליה נקלעים חייבים טומנת בחובה מחיר רגשי שהשלכותיו רבות; חשש מתמיד מפעולות גבייה, עיקולים, הגבלות חשבון בנק ואף חשש מאיבוד בית המגורים שלהם. לחששות אלו מתלווים פגיעה בערך העצמי, קשיים בתפעול משק הבית ואובדן תקווה ליציאה מהסבך אליו נקלעו.

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, שנכנס לתוקף בספטמבר 2019, שם לו כמטרה עיקרית בהליך "להביא ככל האפשר לשיקומו הכלכלי של החייב", זאת מתוך פרספקטיבה המכירה בחייב כאזרח שעבר תאונה כלכלית בתום לב ולא כפי שנהוג היה לחשוב, כאדם בלתי מוסרי המבקש להונות את נושיו. לצורך מימוש תכלית זו, אף צומצם משמעותית מעמד "מוגבל באמצעים" במערכת ההוצאה לפועל, אשר היווה משך זמן רב פתרון משפטי נוח, אך לא יעיל, למרבית החייבים המצויים בו.

עם זאת, תכלית החוק אינה נוגעת רק בשיקום חייבים, אלא גם במימוש האינטרסים של הנושים. לשם כך, נבחן מצבם הכלכלי של החייבים והתנהלותם הפיננסית, מתוך מטרה לגייס את כלל הכספים/הנכסים הפנויים שברשותם, הדרושים להחזר חובות.

משרדנו בעל ניסיון וידע רב בניהול הליכי שיקום כלכלי לבעלי חובות וצבר הצלחות רבות, זאת בזכות מצוינות משפטית שתחילתה בבדיקה כלכלית מקיפה של נתוני הלקוחות והמשכה בבחירת פתרון משפטי מיטבי עבורם. אנו בטוחים כי היסודיות, הפגישות התכופות, שיתופם של הלקוחות בהליך והדרך בה בחרנו לטפל בהם, סייעו משמעותית בהטמעת דפוסי חשיבה כלכליים שהואילו רבות לשיקומם והשתלבותם מחדש כאזרחים נורמטיביים בחברה.

מעוניינים בייעוץ? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו קשר

שאלות תשובות- חדלות פירעון

הליך חדלות פירעון נועד לשקם חייבים שאינם יכולים לשלם את כלל החובות שלהם. עם קבלת הבקשה מטעם החייב או נושה מתקבל צו לפתיחת הליכים הפותח תקופת זמן בת 9 חודשים במהלכה נעשים בירורים לגבי הנסיבות לחובות, היקפם מצבת הנכסים הקיימת ועוד. לאחר 9 חודשים מתקיים דיון ובו מתקבלת החלטה אם לתת לחייב צו לשיקום כלכלי ומהם ההתחייבויות שעליו לעמוד בהן בכדי לקבל הפטר סופי מחובותיו.

לפי חוק חדלות פירעון החדש, משך הזמן לקבלת הפטר הוא קרוב לארבע שנים. עם זאת, החוק מאפשר הארכת התקופה בנסיבות שונות, לדוגמא חוסר תום לב של חדל הפירעון (החייב/ת).

פיזור תיק איחוד דורש הסדר חדש בהתנהלות שבין החייב לנושים. לרוב תהא ההמלצה להגיש בקשה לפי חוק חדלות פירעון, בסופה ימחקו החובות. עם זאת, רק בחינה מקיפה ומקצועית תאפשר המלצה נכונה בעניין. משרדנו מתמחה בכך ונשמח לסייע.

ישנם שינויים רבים, אך אם ניתן לאבחן את המשמעותי מבין כולם, הוא שינוי המגמה לטובת שיקום החייב.

ישנן מספר דרכים לבטל עיקול ונדרשת בדיקה משפטית לסיבות שהובילו לעיקול, אבחון מצבו הכלכלי הכללי של המבקש את ביטולו(החייב) ורק אז בחירת דרך המותאמת עבורו לביטול העיקול. הינכם מוזמנים לפגישת ייעוץ.

לפי המגמה הקיימת בפסיקת בתי המשפט, חייב להיות פרק זמן של שנה אחת לפחות בין ביטול הליך לפתיחתו של הליך חדש.

פגישת ייעוץ היא ללא עלות. מומלץ להגיע עם פירוט החובות, אותו ניתן לבקש ממזכירות ההוצאה לפועל וכן כל מידע נוסף שחשוב בעיניכם.

אבני היסוד שלנו

6582

מקצועיות

בקיאות משפטית, יסודיות, חשיבה יצירתית ושיתופי פעולה מקצועיים, זו דרכנו להבטיח כי לקוחותינו מקבלים את הטיפול המשפטי הטוב ביותר.

shutterstock 1063990826 1

שירות

אנו מאמינים במתן שירות קשוב והוגן המבוסס על אמון, שיתוף והנגשת המידע ללקוחותינו, כך שיחושו וודאות בהליך וביטחון בבחירתם בנו.

O6JTUC0

תוצאה

השגת תוצאה טובה כרוכה במקצועיות משפטית, אבחון נכון של טובת הלקוח ודיוקם של שניהם באופן תדיר. ערכים אלו הם חלק מהזהות שלנו ומסייעים לנו להוביל את לקוחותינו להצלחות רבות.

לקוחות ממליצים

צור קשר

"כדי להזיז הר ממקומו עליך להתחיל עם האבנים הכי קטנות"
לתיאום פגישה פנו עוד היום

צור קשר

"כדי להזיז הר ממקומו עליך להתחיל
עם האבנים הכי קטנות"

לתיאום פגישה פנו עוד היום
נקלעתם לחובות?
הסדרי חוב על בסיס תוצאה בלבד
תשלום רק לאחר הסדר החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?