ביטול עיקול בהוצאה לפועל

כיצד מתבצע ביטול עיקול בהוצאה לפועל ? כאשר לאדם יש חוב, הזוכה יכול לפתוח בהליכי הוצאה לפועל על מנת לגבות את החוב. ההוצאה לפועל (רשות האכיפה והגבייה) היא גוף הפועל תחת משרד המשפטים. זוהי מערכת בירוקרטית המתעסקת באכיפת הליכים אזרחיים וגביית חובות. לא קל להתמודד מול מערכת זו ולכן ישנו צורך ב עורך דין הוצאה לפועל.

במסגרת הכלים העומדים לרשות ההוצאה לפועל היא רשאית להטיל סנקציות שונות על החייב ולבצע עיקולים, כמו למשל צו עיקול חשבון בנק, עיקול מיטלטלין ו עיכול משכורת.

הליך גבייה בהוצאה לפועל מתחיל קודם כל בהוצאת מכתב אזהרה. המכתב מבשר לחייב על פתיחת תיק בהוצאה לפועל בגין החוב. המכתב מזהיר כי אם החייב לא ישלם את חובו בפרק הזמן שנקבע, ינקטו נגדו פעולות גבייה. פעולות אלו עשויות לכלול עיקולים.

ביטול עיקול בהוצאה לפועל

צו עיקול על חשבון בנק

במידה וקיבלתם מכתב אזהרה, ניתנים לכם עשרים יום לצורך תשלום החוב. במידה והחוב לא שולם, רשם ההוצאה לפועל יתחיל בעיקול חשבון הבנק. הוא יפנה אל סניף הבנק ויודיע להם כי חשבון הבנק שלכם נמצא בתהליכי עיקול.

על פי חוק הבנק חייב לשתף פעולה עם ההוצאה לפועל. במסגרת זה לבנק יש 10 ימים לצורך העברת פרטים להוצאה לפועל. אלו הם פרטים לגבי התנועות האחרונות בחשבון, יתרת החשבון ודגש על תנועות בנק משמעותיות. הבנק גם יודיע לבעל החשבון על העיקול ויבצע את נעילת החשבון. המשמעות של נעילת החשבון היא שהחייב אינו יכול לבצע משיכת כספים מהחשבון או שום פעולה בנקאית בחשבון הבנק. זהו כמובן מצב לא נעים המשתק את החייב מבחינה כלכלית. ולכן יש לפנות ל עורך דין מומחה להוצאה לפועל לצורך בקשת ביטול עיקול בהוצאה לפועל.

לאחר מתן צו עיקול חשבון בנק, ובהתאם להחלטות ההוצאה לפועל, הבנק יעביר את כספי החוב מתוך חשבון הבנק של החייב אל חשבון הבנק של הנושה. במידה ואין בכך לפרוע את מלוא החוב, ההוצאה לפעול יכולה להחליט גם על גביית כספים עתידיים אשר יופקדו בחשבון, כמו למשל כספי המשכורת שלכם.

צו חיוב בתשלומים

ביטול עיקול בהוצאה לפועל

ישנם סוגים שונים של עיקולים, וכמו כן ישנן דרכים שונות לצורך ביטול עיקול בהוצאה לפועל. בדרך כלל המצב האידאלי הוא פשוט תשלום החוב לצורך מניעת העיקול. אך כמובן שברוב המקרים לחייב אין את היכולות הכלכליות לצורך סגירת החוב. כמו כן ישנם מקרים בהם החייב מתכחש לחוב, כמו למשל במקרה של כישלון תמורה. אך במאמר זה לא נעסוק בנושא של התכחשות לחוב.

אחת האפשרויות להסיר את העיקול היא באמצעות הגעה להסדר ישירות מול הנושה. תוכלו להיעזר ב עורך דין חובות לצורך ניהול משא ומתן. במידה ויושג הסדר ניתן לבקש מהנושה להסיר את העיקול. כלומר במקרה זה הנושה מגיש בקשה לביטול עיקול.

אפשרות אחרת היא להגיש בעצמכם בקשה לביטול עיקול בהוצאה לפועל. מדובר בהגשה המוגשת באמצעות טופס 214 – טופס בקשה לביטול או עיכוב או חידוש הליכים והגבלות. בטופס הבקשה יש לסמן את קוד 62 (ביטול הליכים) ולציין ההליך אותו מבקשים לבטל, כמו כן את הנימוקים לביטול ההליך.

אחת האפשרות לביטול העיקול היא הגעה להסדר תשלומים מול ההוצאה לפועל. כלומר אם אינכם יכולים לשלם את החוב במלואו, יש להגיש בקשת למתן צו תשלומים (צו חיוב בתשלומים).

צו חיוב בתשלומים

צו חיוב בתשלומים הוא אחד ההסדרים השכיחים ביותר מול ההוצאה לפועל. כאשר אתם מקבלים את מכתב האזהרה מההוצאה לפועל עליכם לפנות לראש ההוצאה לפועל תוך 20 יום בבקשה לפריסת החוב לתשלומים בהתאם ליכולותיכם הכלכליות.

רצוי להגיש את הבקשה בעזרתו של עורך דין לענייני חובות. יש לצרף לבקשה הצהרה מנומקת באשר ליכולותיכם הכלכליות. זה כולל גם פירוט של כל החובות, הנכסים וההכנסות. יש לכלול גם את אלו של בני הזוג, ילדים קטינים וילדיו בוגרים המתגוררים עם החייב. יש גם לצרף את כל האסמכתאות הרלוונטיות וכתב ויתור סודיות.

באמצעות פריסת החוב לתשלומים ניתן למנוע את העיקולים עוד לפני שהחוב נפרע במלואו. במידה ויש לכם חובות נוספים ואתם מתמודדים עם מספר צווי תשלומים, סביר להניח כי לא תוכלו לעמוד בכל צווי התשלומים בו זמנית. במידה וזהו המקרה ניתן להגיש בקשה לאיחוד תיקים.

צו עיקול על חשבון בנק

עורך דין לענייני חובות

במידה וקיבלתם צו עיקול על חשבון בנק או עיקול מסוג אחר, חשוב לדעת כי ניתן לעצור את העיקול. חשוב לפנות לעורך דין לענייני חובות והוצאה לפועל על מנת לבדוק את נסיבות המקרה ולהחליט על אפשרויות הפעולה. אתם מוזמנים לפנות למשרד עורכי דין עופר מצליח ואנו נעניק לכם את כל הסיוע לצורך ביטול העיקול וסגירת החוב.

הוראות הגעה למשרדינו תוכלו למצוא בגוגל מפות

צו עיקול על חשבון בנק
"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר
לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏

מאמרים

יצירת קשר
נקלעתם לחובות?
הסדרי חוב על בסיס תוצאה בלבד
תשלום רק לאחר הסדר החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?