בקשת הפטר

בקשת הפטר ניתן להגיש במסגרת הליך פשיטת רגל לפי חוק חדלות פירעון החדש. המשמעות של הפטר חובות היא מחיקה של החובות. כמובן שחובות אינם נמחקים כך סתם, הכל נעשה במסגרת הליך חדלות הפירעון אשר מנסה למקסם את גביית החובות. ההפטר הוא בעצם שלב סופי המוחק את החובות שלא ניתן לגבות ובכך מאפשר לחייב להתחיל מחדש את חייו הכלכליים. החיים אחרי הפטר מאפשרים לכם להתחיל מחדש, ללא חובות וללא הלחץ הנפשי והסנקציות של הליכי גביית החובות, אך מצד שני גם לאחר קבלת צו הפטר אתם נתונים למגבלות מסוימות. אם אינכם יודעים כיצד להתמודד עם החובות, התחילו בייעוץ עם עורך דין מומחה לחובות.

פשיטת רגל לפי חוק חדלות פירעון החדש

חוק חדלות פירעון הוא החוק המחליף את פקודת פשיטת הרגל שהייתה בעבר. החוק נועד לתת פתרון לכל יחיד, עסק או תאגיד אשר נקלע לחובות שאינו יכול לעמוד בהם.

לעתים פשיטת רגל לפי חוק חדלות פירעון החדש יכולה להיות הפתרון היחידי עבור אנשים שאינם יכולים לפרוע את חובותיהם. זהו הליך משפטי שאליו ניתן להיכנס בכפוף לתנאים מסוימים. במידה וההליך אושר, ניתן צו לפתיחת הליכים. בשלב זה נעצרים הליכי הגבייה כנגד החייב ומתחילה תקופת ביניים בה הממונה על התיק בוחן את החובות וההוצאות השוטפות, אל מול ההכנסות והנכסים של החייב. אלו ישמשו לצורך קביעת תנאי הצו לשיקום כלכלי.

הצו לשיקום כלכלי נחשב לשלב האחרון ב פשיטת רגל לפי חוק חדלות פירעון החדש. צו זה קובע הסדר תשלומים המוגבל לתקופה של 3 שנים. על החייב יהיה לשלם תשלומים חודשיים אשר יופקדו בקופת הנשייה. כמו כן יבוצע הליך כינוס נכסים המשמש גם כן לפירעון החוב. במקרים מסוימים עשוי להינתן הפטר בעת מתן הצו לשיקום כלכלי (הפטר לאלתר).

הערה – בקשת יחיד לפשיטת רגל היא אינה תרופת קסם, ובטח שלא אמצעי להתחמקות מהחוב. יש לו יתרונות ויש לו גם חסרונות, והוא אינו ההליך הרצוי עבור כל מקרה. לפני שממהרים לפתוח בהליך זה רצוי לפנות ל משרד עורכי דין להוצאה לפועל באזור המרכז על מנת לבחון את המקרה.

פשיטת רגל לפי חוק חדלות פירעון החדש 

בקשת הפטר

מבחינת החוק, לאחר מתן הצו לפתיחת הליכים החייב יכול להגיש בקשת הפטר. הבקשה תבחן על ידי הנאמן, הכונס הרשמי ובית המשפט. בין היתר הם בודקים האם עומדים לרשותו של החייב נכסים. בפועל הרעיון מאחורי פשיטת רגל הוא לנסות למקסם את גביית החוב, כך שלא סביר שהפטר יינתן כבר בשלבים המוקדמים של ההליך, אלא אם כן לחייב באמת אין אמצעים להחזיר את החוב. כמו כן נזכיר כי לא כל חוב הוא בר הפטר, למשל חובות מזונות וחובות ענישה אינם ברי הפטר.

על מנת להבטיח שהבקשה תאושר חשוב להתייעץ עם משרד עורכי דין להוצאה לפועל באזור המרכז אשר ילווה אתכם בתהליכים.

בקשת הפטר

החיים אחרי הפטר

כאשר הגעתם לסוף ההליך וזכיתם ב הפטר חובות, אתם זוכים בהזדמנות להתחיל בחייכם הכלכליים מחדש. עם מחיקת החובות נפטרו רוב הבעיות שלכם ואתם חופשיים מכל הלחצים. זהו אמנם הרגע שחיכיתם לו, אבל בכל זאת ישנן מגבלות נוספות שימשיכו ללוות אתכם. לכן נסיים בכמה מילים על החיים אחרי הפטר.

הגבלות בנקאיות – גם לאחר שהסתיימו ההליכים וקיבלתם מחיקת חובות, הבנקים עדיין ימשיכו להתייחס אליכם בזהירות חשדנית. הבנקים עשויים להערים קשיים בפתיחת חשבון בנק, הגבלות אשראי ולהגביל אתכם לחשבון ליתרת זכות בלבד.

הלוואות ומשכנתאות – גם לאחר שהסתיים הליך פשיטת רגל, עדיין נשאר כתם בדירוג האשראי. הבנק, או כל גוף אשראי חוץ בנקאי, יכול לבדוק ולראות כי בעבר הייתם בהליך חדלות פירעון ולהקשות עליכם בעת הגשת בקשות למשכנתה או הלוואות אחרות, בעיקר בשנתיים הראשונות מסיום ההליכים.

הגבלה על תחומי עיסוק – ישנם תחומי עיסוק רבים בהם לא תוכלו לעבוד ללא היתר מפורש של בית המשפט; לעתים מדובר בהגבלה זמנית ולפעמים יש לעתור לבית המשפט. למשל פושט הרגל אינו יכול לעבוד בעריכת דין, תיווך מקרקעין, קבלנות וקבלנות כוח אדם, ושיווק פנסיוני.

ישנן הגבלות מסוימות שניתן לבטל, לצורך כך יש לפנות אל משרד עורכי דין הוצאה לפועל באזור המרכז. כל מקרה נבחן לגופו וישנם שיקולים שונים כמו היקף החובות, כמות החובות שהוחזרו לעומת אלו שנמחקו, הנסיבות שהובילו לפשיטת הרגל ואופן ההתנהלות של החייב בהליכים.

שימו לב שישנם גם הליכים בירוקרטיים שתצטרכו לטפל בהם, כמו למשל פניה לביטוח הלאומי על מנת לשחרר חלק מהמגבלות בעת סיום ההליך. תמיד מומלץ לפנות ל עורך דין מחיקת חובות על מנת לעשות הכל ביעילות.

החיים אחרי הפטר

משרד עורכי דין להוצאה לפועל באזור המרכז

התנהלות מול ההוצאה לפועל ובתי המשפט, ובעיקר כאשר מדובר בהתמודדות עם חובות כבדים היא אינה דבר קל. אין כאן מקום לטעויות, כל טעות בטופס עלולה לגרום לעיכוב. כל פיסת מידע עלולה להשפיע על החלטות הגופים המוסמכים. לכן תמיד חשוב להיעזר ב עורך דין לענייני הוצאה לפועל. עורך הדין יכול להעניק לכם את הייעוץ לצורך קבלת ההחלטות הנכונות וללוות אתכם בכל ההליכים.

משרד עורכי דין להוצאה לפועל באזור המרכז

הוראות הגעה למשרדינו תוכלו למצוא בגוגל מפות

פשיטת רגל לפי חוק חדלות פירעון החדש 
"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר
לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏

מאמרים

יצירת קשר
נקלעתם לחובות?
הסדרי חוב על בסיס תוצאה בלבד
תשלום רק לאחר הסדר החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?