הגנה משפטית מפני תביעות בהוצאה לפועל

אנשים רבים עשויים למצוא את עצמם מתמודדים בפני תביעות בהוצאה לפועל. אלו יכולות להיות במקרים של פסק דין בהם נדרש מהם לשלכם סכום כספי או לבצע פעולה מסוימת (למשל פינוי נכס מושכר), או במקרים של תביעה על סכום קצוב. במקרים אלו הנתבע זקוק ל הגנה משפטית מפני תביעות בהוצאה לפועל.

תביעות יכולות להיות מוצדקות וגם לא מוצדקות. אך בכל אחד מהמקרים צריך לדעת איך להתנהל. ההוצאה לפועל עשויה להפעיל כלים שונים כמו עיקולים, הגבלת רישיון נהיגה ועוד. זוהי יכולה להיות תסבוכת משפטית וחשוב להיעזר ב עורך דין לענייני הוצאה לפועל. כך תוכלו להגיע לפתרונות והסדרים טובים יותר.

במאמר זה נציג שתי אפשרויות להתמודדות עם תביעות – התנגדות לביצוע פסק דין בהוצאה לפועל, וטענת פרעתי הוצאה לפועל.

הגנה משפטית מפני תביעות בהוצאה לפועל

התנגדות לביצוע פסק דין בהוצאה לפועל

במידה ונפתח נגדכם הליך משפטי ונפסק שעליכם לשלם סכום כספי לתובע, עליכם לשלם את החוב. במידה ולא תעשו זאת הזוכה רשאי לפנות ללשכת ההוצאה לפועל על מנת להביא לאכיפת פסק הדין. פסק הדין לא חייב להיות פסק דין כספי, אלו הם יכולים להיות גם צווי עשה, כמו למשל צו לפינוי דייר סרבן.

במידה ופסק הדין קבע מועד לתשלום, בחלוף המועד הזוכה יכול לפתוח בהליכי הוצאה לפועל. במידה ולא נקבע מועד בפסק הדין, יש להבחין בין שני מקרים:

  1. כאשר פסק הדין ניתן במעמד שני הצדדים. במקרה זה ניתן להגיש את הבקשה לפתיחת הליכי גבייה לאחר 30 יום.
  2. במידה ופסק הדין ניתן שלא במעמד החייב, ועל הזוכה להמציא את פסק הדין לחייב. במקרה זה מניין 30 הימים יחל לאחר המצאת פסק הדין.

ניתן גם להגיש בקשות מיוחדות לפני שחלפו 30 ימים. למשל במקרה שבו ישנו חשש כי החייב עומד לברוח מן הארץ על מנת להתחמק מתשלום החוב.

במידה ונפתח נגדכם תיק הוצאה לפועל בגין פסק דין ויש לכם מחלוקת לגבי פסק הדין – פנו לעורך דין הוצאה לפועל לצורך קבלת הגנה משפטית מפני תביעות בהוצאה לפועל. באמצעות עורך הדין יש להגיש התנגדות לביצוע פסק דין בהוצאה לפועל.

לצורך כך יש להגיש ערעור על פסק הדין – יש להגיש ערעור לבית המשפט באמצעות עורך דין. את הערעור יש להגיש במסגרת פרק הזמן הקבוע בחוק.

הגשת הערעור אינה מעכבת את הליכי ההוצאה לפועל. כל עוד לא ניתן פסק דין אחר, על ההוצאה לפועל לממש את פסק הדין. במצב זה ישנן שתי אפשרויות פעולה. האפשרות הראשונה היא לשלם את החוב במקביל להגשת הערעור. במידה והערעור יתקבל, רשם ההוצאה לפועל יכול להוציא צו להחזרת המצב לקדמותו. אך שימו לב שיש לשלם את החוב באמצעות ההוצאה לפועל ולא ישירות לחייב, אחרת אין בסמכותו של רשם ההוצאה לפועל להחזיר את המצב לקדמותו.

אפשרות הפעולה השנייה היא הגשת בקשה לעיכוב הליכים או עיכוב ביצוע פסק דין. בקשה לעיכוב הליכים ניתן להגיש להוצאה לפועל או לבית המשפט, ובקשה לעיכוב פסק דין ניתן להגיש לבית המשפט.

התנגדות לביצוע פסק דין בהוצאה לפועל

טענת פרעתי הוצאה לפועל

טענת פרעתי הוצאה לפועל היא עוד דוגמה למימוש של הגנה משפטית מפני תביעות בהוצאה לפועל, אך זהו מקרה שונה. טענת פרעתי היא הטענה כאשר החוב כבר שולם ולכן הליכי ההוצאה לפועל אינם מוצדקים. הטענה יכולה להיות נגד כל החוב או נגד חלקו של החוב. טענה זו אינה מתייחסת אך ורק לחובות כספיים אלא גם לפסקי דין אחרים. כמובן שיש להציג בפני רשם ההוצאה לפועל את ההוכחות המבססות את הטענה.

דוגמה לטענת פרעתי אשר עשויה להתקבל היא במקרה של קיזוז. כלומר כאשר גם לצד הזוכה ישנו חוב כלפי זה שנפתחו נגדו הליכי הוצאה לפועל. אך טענה זו מיועדת לגבי קיזוזים שאינם שנויים במחלוקת. גם טענת התיישנות החוב יכולה להיות בסיס לטענת פרעתי.

טענת פרעתי הוצאה לפועל יש להגיש באמצעות טופס 236 – טופס בקשת חייב בטענת פרעתי. יש לסמן את סעד מספר 119.

אם הבקשה הוגשה בתוך 21 יום מיום המצאת האזהרה לחייב, החייב לא יידרש להתייצב לחקירת יכולת כל עוד בקשתו לא נדחתה.

יש לצרף תצהיר המפרט את הטענות. ולצרף את כל המסמכים והראיות לגבי פירעון החוב או ביצוע פסק הדין.

רשם ההוצאה לפועל יזמין את שני הצדדים לדיון ויבדוק את הטענות. במידה והטענה נדחתה, מגיש הבקשה יחויב בהוצאות. כמו כן במידה והטענה נדחתה החייב יצטרך להתייצב לחקירת יכולות בתוך 21 יום (או לפרוע את החוב).

טענת פרעתי הוצאה לפועל

הגנה משפטית מפני תביעות בהוצאה לפועל

תביעות בהוצאה לפועל הן עניין רציני. לא ניתן להתעלם מהן וצריך לדעת כיצד להתנהל. חשוב מאוד לפנות ל עורך דין מומחה להוצאה לפועל. עורך דין מכיר את כל ההליכים והפתרונות הקיימים, והוא יכול לחלץ אתכם מכל משבר בצורה היעילה ביותר.

במשרד עורכי דין עופר מצליח תוכלו לקבל את כל העזרה המשפטית בהליכי הוצאה לפועל, התמודדות עם חובות ו חדלות פירעון.

להגעה באמצעות הוויז

התנגדות לביצוע פסק דין בהוצאה לפועל
"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר
לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏

מאמרים

יצירת קשר
נקלעתם לחובות?
הסדרי חוב על בסיס תוצאה בלבד
תשלום רק לאחר הסדר החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?