התנגדות לביצוע שטר בהוצאה לפועל

התנגדות לביצוע שטר בהוצאה לפועל היא הצעד שבו נוקטים כאשר נפתחה נגדכם הליך הידוע בתור ”בקשה לביצוע שטר או המחאה (צ'ק) בהוצאה לפועל“. כמובן שצריכות להיות סיבות מוצדקות המאפשרות לבצע התנגדות לשטר.

במאמר זה נסביר כיצד מגישים בקשת התנגדות לביצוע שטר ובאילו נסיבות אפשר לעשות זאת. אך לפני שמדברים על התנגדות לביצוע שטר חוב / המחאה, אולי כדאי להסביר בקצרה על אותו הליך הגבייה הקיים בהוצאה לפועל.

בקשה לביצוע שטר או המחאה

בהוצאה לפועל קיים הליך, אותו מבצעים באמצעות מילוי טופס 205, של פתיחת הליכי הוצאה לפועל במטרה לגבות שטר חוב או המחאה שלא כובדה. כלומר אלו הם מסמכים המאפשרים לפתוח הליכי גבייה גם ללא פסק דין של בית משפט, דבר המייעל את ההליך.

יתר על כן, במקרים בהם מדובר בחובות בסכום נמוך מ 25,000 שקלים ישנו מסלול מקוצר לגביית חובות.

בשביל להגיש את הבקשה יש צורך להגיש את השייק או שטר החוב, יחדיו עם הפרטים של החייב. הגשת הבקשה תתחיל הליך שבו החייב יקבל אזהרה עם מועד לתשלום החוב. ואם לא ישלם את החוב ולא יגיע להסדר מול ההוצאה לפועל – הוא צפוי לכל הליכי הגבייה הכוללים עיקולים ועוד צווים אשר ישבשו את שגרת חייו.

בקשת התנגדות לביצוע שטר

התנגדות לביצוע שטר בהוצאה לפועל

אז מה לעשות כאשר נפתח נגדכם הליך שכזה? ובכן ישנן 3 אפשרויות:

  1. לשלם באופן מיידי.
  2. להגיע להסדר תשלומים מול ההוצאה לפועל.
  3. להגיש בקשת התנגדות לביצוע שטר.

אם ביכולתכם לשלם באופן מיידי, ודרישת החוב מוצדקת, אינכם צריכים עורך דין הוצאה לפועל. תוכלו לשלם את החוב ולסגור את הנושא.

אם דרישת החוב מוצדקת, אך אין לכם את היכולות הכלכליות לשלם את החוב, ישנן אפשרויות להגיע להסדר חובות מול ההוצאה לפועל. ויתכן כי תרצו להתייעץ עם עורך דין הסדרי חובות.

ולבסוף האפשרות של התנגדות לביצוע שטר חוב.

מתי ובאילו נסיבות אפשר להגיש בקשה שכזו, ואיך עושים זאת?

המידע הוא כמובן לצורך ידע כללי, מוטב לבצע התנגדות לשטר בעזרתו של עורך דין לענייני הוצאה לפועל.

התנגדות לביצוע שטר בהוצאה לפועל

בקשת התנגדות לביצוע שטר

על פי החוק, לאחר שהומצאה האזהרה לחייב, הוא יכול להגיש התנגדות לשטר. לצורך כך החוק מעניק לו 30 יום. במידה ואינכם יכולים להגיש את ההתנגדות תוך 30 יום, ישנה אפשרות להגיש בקשה לארכה, אך גם אותה יש להגיש יחדיו עם תצהיר.

הגשת ההתנגדות מחייבת הגשת תצהיר לגבי העובדות שבגינן הוא מגיש את ההתנגדות.

ניתן להגיש התנגדות לביצוע שטר חוב בלשכת ההוצאה לפועל שבה הוגשה הבקשה לביצוע השטר או בלשכת ההוצאה לפועל בבית המשפט המוסמך לדון בתביעה (לפי המיקום). במידה והפנייה היא לבית המשפט, יש לנמק (על פי תקנות סדר הדין האזרחי) מדוע בית המשפט מוסמך לדון בתביעה.

כאשר בקשת התנגדות לביצוע שטר מוגשת אל ההוצאה לפועל, על הרשם לקבל החלטה – האם לקבל את ההתנגדות או לדחות אותה. אם הבקשה התקבלה, יעוכבו הליכי הגבייה. הרשם גם יכול לגלגל את ההחלטה לבית המשפט.

התנגדות לביצוע שטר חוב

הגשת התנגדות לביצוע שטר בהוצאה לפועל דורשת:

  • תצהיר לאימות העובדות הנטענות על ידי החייב (המתנגד).
  • העתקי המסמכים עבורם מוגשת ההתנגדות.
  • העתק של כתב ההתנגדות (והנספחים) שיוגשו למבקש.
  • העתק או צילום של הבקשה לביצוע שטר והמסמכים הנספחים.

אם שכרתם עורך דין, הוא יגיש את התנגדות בצירוף ייפוי כוח.

התנגדות לביצוע שטר חוב

התנגדות לשטר

התנגדות לביצוע שטר בהוצאה לפועל דורשת נימוקים, להלן הנימוקים האפשריים:

שטר ביטחון – במקרים רבים ישנו שטר שנועד למטרות ביטחון במסגרת עסקה. יתכן כי טענת ההתנגדות היא שזהו שטר שאין צורך לממש אותה, מכיוון שכל תנאי העסקה התקיימו.

זיוף חתימה – למשל כאשר פנקס המחאות נגנב, ומישהו השתמש בשייקים תוך כדי זיוף החתימה של בעל החשבון.

כישלון תמורה – החייב יכול לטעון כי הוא לא קיבל את התמורה שהובטחה לו. זה יכול להיות כישלון תמורה מלא או כישלון תמורה חלקי.

פגמים בשטר – יתכן כי ישנם פגמים המטילים ספק בשטר, כמו למשל מחיקות רבות וסימנים מחשידים.

אי אחיזה כשורה – כאשר הזוכה אינו מחזיק בשטר אחיזה כשורה כפי שהיא מוגדרת בחוק.

התנגדות לשטר

עורך דין הוצאה לפועל

כל סוגיות ההוצאה לפועל נשמעות פשוטות, ולפעמים נראה כי זהו גוף המתנהל ביעילות ואין צורך בעורכי דין. בפועל, בכל הליך ישנן בעיות, ותמיד צריך עורך דין אשר יתנהל את התיק וידע לכוון את הדברים ולקדם את התיק.

בין אם אתם זוכים או חייבים, תמיד מוטב להתנהל בעזרתו של עורך דין לענייני הוצאה לפועל. עורך דין חובות עופר מצליח מביא איתו ניסיון רב בהתמודדות עם הליכי הוצאה לפועל, גביית חובות, הסדרי חובות והליכי חדלות פירעון.

משרדינו נמצא ברח' הארבעה 28 ת"א מגדל צפוני קומה 5 – הוראות הגעה

התנגדות לשטר
"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר
לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏

מאמרים

יצירת קשר
נקלעתם לחובות?
הסדרי חוב על בסיס תוצאה בלבד
תשלום רק לאחר הסדר החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?