איחוד תיקים בהוצאה לפועל

איחוד תיקים בהוצאה לפועל היא אחת האפשרויות אשר יכולות לעזור לכם להתמודד עם חובות. במאמר זה נדבר על ההליך של איחוד תיקים וגם איחוד תיקים הגבלות שיש להיות מודעים אליהן.

מצב של חובות בהוצאה לפועל יכול להיות חונק ומגביל. זהו לא רק עניין כלכלי ועניין משפטי, זהו קודם כל עניין נפשי אישי. כאשר הנושים לוחצים ופותחים בתיקי הוצאה לפועל יש לכך השלכות רבות. החובות גורמים ללחץ נפשי כבד המשפיע על כל בני המשפחה. ובנוסף הליכי גביית החובות בהם משתמשת ההוצאה לפועל מכבידים מאוד.

הם יכולים לכלול עיקול חשבון בנק, הגבלת רישיון נהיגה, עיקול משכורות, עיקול מטלטלין ועוד. לפני שמדברים על הליך איחוד תיקים, חשוב להדגיש כי הדבר הראשון שעליכם לעשות זאת לפנות ל עורך דין איחוד תיקים והוצאה לפועל. בעזרתו של עורך הדין ניתן להתחיל הליך איחוד תיקים, ובאופן כללי לבדוק לפני כן מהי אפשרות הפעולה המתאימה עבורכם.

איחוד תיקים בהוצאה לפועל

איחוד תיקים בהוצאה לפועל

הליך איחוד תיקים בהוצאה לפועל מתאים למצבים בהם מתנהלים נגדכם תיקים שונים. כן, זהו הטבע של חובות… לגדול ולהתרחב. אתם חייבים כסף לבנק וכל המשאבים שלכם הולכים לטובת סגירת החוב, לצד הוצאות המחיה האחרות… וזה לא מספיק. כך אתם עשויים למצוא את עצמכם מתמודדים מול חובות נוספים. וכל נושה רוצה לקבל את כספו בחזרה ופותח תיקי הוצאה לפועל כנגדכם החייבים. עוד תיק… ועוד תיק… בכל תיק נקבע לכם צו תשלומים שאינו לוקח בחשבון את התיקים האחרים. הם אפילו יכולים להתנהל בלשכות שונות של ההוצאה לפועל.

וכך אתם מגיעים למצב בלתי אפשרי שבו אין לכם שום סיכוי להצליח לעמוד בכל צווי התשלומים בו זמנית. זהו בדיוק הרגע לפנות ל עורך דין לענייני חובות על מנת לקבל את העזרה המשפטית שתאפשר לכם לצאת מהחובות.

איחוד תיקים מתבצע באמצעות הגשת בקשה לאיחוד תיקים. מהות ההליך הוא ריכוז כל התיקים להסדר תשלומים אחד. במקום לקבל ריבוי תשלומים בתיקים שונים אתם תדרשו לעמוד בתשלום חודשי בגובה של 3% (לפחות) מסך כל החובות. רשם ההוצאה לפועל הוא זה שיקבע את הסכום שעליכם לשלם. ההוצאה לפועל היא זו אשר תחלק את הכסף בין הנושים, בהתאם לחלקם היחסי בחוב. כל ההליכים והבקשות יתנהלו במסגרת אותו התיק. לכן לא רק שזהו הסדר בעל היתכנות כלכלית, הוא גם חוסך לכם התרוצצויות ואת כאבי הראש הכרוכים בניהול מספר תיקים.

לא ניתן לכלול באיחוד תיקים את כל תיקי ההוצאה לפועל, ישנם תיקים המוחרגים ממנו. אלו כוללים תיקי מזונות, תיקי משכון, תיקי שטרות ותביעה על סכום קצוב שהוגשה בהם התנגדות, תיקי פסק דין לביצוע פעולה, תיקים של גביית מסים, תיקי ביצוע הליך ומימוש נכסים בהוראת משקם.

על מנת לפתוח בהליך יש להגיש בקשת חייב לאיחוד תיקים (3%). יש לצרף תצהיר אשר נחתם בידי עורך דין או עובד הוצל“פ שהוסמך לכך. יש למלא בטופס את מספרי התיקים. לצורך הנוחיות תוכלו להוציא תדפיס רשימת עדכני, אותו תוכלו למצוא ב אזור אישי הוצאה לפועל.

בנוסף יש לצרף כתב ויתור סודיות, מסמכים רלוונטיים וצילום תעודת זהות.

אם בוצע איחוד תיקים בהוצאה לפועל ונפתח נגדכם תיק חדש, הוא לא יצורף באופן אוטומטי. יש לבצע בקשה לצירוף תיק פרטני. עוד נקודה חשובה שצריך לדעת היא שכבר בעת הגשה, עוד בטרם אושרה, יש לבצע את התשלום הראשון בסך 3% מהחוב.

איחוד תיקים הגבלות

לכל הליך בהוצאה לפועל ישנם יתרונות וישנם חסרונות. בטרם מגישים בקשה לאיחוד תיקים, כדאי שתדעו כי חלות גם הגבלות במסגרת ההליך.

איחוד תיקים הגבלות כוללות:

עיכוב יציאה מהארץ – במקרה של איחוד תיקים באופן אוטומטי מתבצע עיכוב יציאה מן הארץ. במידה והחייב רוצה לצאת מן הארץ, וישנן נסיבות המצדיקות זאת, הוא רשאי להגיש בקשה לביטול עיכוב יציאה מהארץ בכפוף לתנאים המוגדרים.

לא ניתן לסגור חובות ישירות מול נושה – לאחר שהתקבלה הבקשה, כל החובות יתנהלו במסגרת התיק והחייב אינו יכול לסגור חוב ישירות מול הנושה על מנת לא לתת העדפה מפלה.

חייב מוגבל באמצעים – החייב יוכרז כחייב מוגבל באמצעים, דבר הגורר מגבלות פיננסיות שונות כמו: איסור שימוש בכרטיסי אשראי ושייקים.

הגבלות עסקיות – במסגרת ההגבלות החייב אינו יכול לעמוד בראש תאגיד או חברה.

איחוד תיקים הגבלות 

עורך דין איחוד תיקים

מאמר זה לא מכסה את הנושא בשלמותו, וכל מקרה הוא ייחודי. כדאי להתחיל בפניה אל עורך דין חובות על מנת לבחון את נסיבות המקרה וגובה החוב. במאמר זה לא התייחסנו לנושא גובה החובות, אך בהחלט ישנה מגבלה מכיוון שלא ניתן לגרור את ההליך למשך תקופה הארוכה מ 4 שנים.

עורך דין איחוד תיקים יסייע לכם לבחון את כדאיות הבקשה, אל מול אלטרנטיבות אחרות (כמו למשל הליך חדלות פירעון). בכל החלטה שתתקבל, עורך הדין יעניק לכם את כל הסיוע המשפטי על מנת לסיים את ההליך במהירות.

עורך דין איחוד תיקים

בגוגל מפות תוכלו למצוא הוראות הגעה למשרדינו

איחוד תיקים בהוצאה לפועל

עורך דין איחוד תיקים

איחוד תיקים הגבלות

איחוד תיקים הוצאה לפועל
"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר
לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏

מאמרים

יצירת קשר
נקלעתם לחובות?
הסדרי חוב על בסיס תוצאה בלבד
תשלום רק לאחר הסדר החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?