איחוד תיקים הוצאה לפועל

איחוד תיקים הוצאה לפועל היא אחת האפשרויות אשר יכולות לעזור לכם להתמודד עם חובות. במאמר זה נדבר על ההליך של איחוד תיקים וגם איחוד תיקים הגבלות שיש להיות מודעים אליהן. 

מצב של חובות בהוצאה לפועל יכול להיות חונק ומגביל. זהו לא רק עניין כלכלי ועניין משפטי, זהו קודם כל עניין נפשי אישי. כאשר הנושים לוחצים ופותחים בתיקי הוצאה לפועל יש לכך השלכות רבות. החובות גורמים ללחץ נפשי כבד המשפיע על כל בני המשפחה. ובנוסף הליכי גביית החובות בהם משתמשת ההוצאה לפועל מכבידים מאוד. הם יכולים לכלול עיקול חשבון בנק, הגבלת רישיון נהיגה, עיקול משכורות, עיקול מטלטלין ועוד. לפני שמדברים על הליך איחוד תיקים, חשוב להדגיש כי הדבר הראשון שעליכם לעשות זאת לפנות ל עורך דין איחוד תיקים והוצאה לפועל. בעזרתו של עורך הדין ניתן להתחיל הליך איחוד תיקים, ובאופן כללי לבדוק לפני כן מהי אפשרות הפעולה המתאימה עבורכם. 

איחוד תיקים הוצאה לפועל

איחוד תיקים הוצאה לפועל

הליך איחוד תיקים הוצאה לפועל מתאים למצבים בהם מתנהלים נגדכם תיקים שונים. כן, זהו הטבע של חובות… לגדול ולהתרחב. אתם חייבים כסף לבנק וכל המשאבים שלכם הולכים לטובת סגירת החוב, לצד הוצאות המחיה האחרות… וזה לא מספיק. כך אתם עשויים למצוא את עצמכם מתמודדים מול חובות נוספים. וכל נושה רוצה לקבל את כספו בחזרה ופותח תיקי הוצאה לפועל כנגדכם החייבים. עוד תיק… ועוד תיק… בכל תיק נקבע לכם צו תשלומים שאינו לוקח בחשבון את התיקים האחרים. הם אפילו יכולים להתנהל בלשכות שונות של ההוצאה לפועל. וכך אתם מגיעים למצב בלתי אפשרי שבו אין לכם שום סיכוי להצליח לעמוד בכל צווי התשלומים בו זמנית. זהו בדיוק הרגע לפנות ל עורך דין לענייני חובות על מנת לקבל את העזרה המשפטית שתאפשר לכם לצאת מהחובות. 

איחוד תיקים מתבצע באמצעות הגשת בקשה לאיחוד תיקים. מהות ההליך הוא ריכוז כל התיקים להסדר תשלומים אחד. במקום לקבל ריבוי תשלומים בתיקים שונים אתם תדרשו לעמוד בתשלום חודשי בגובה של 3% (לפחות) מסך כל החובות. רשם ההוצאה לפועל הוא זה שיקבע את הסכום שעליכם לשלם. ההוצאה לפועל היא זו אשר תחלק את הכסף בין הנושים, בהתאם לחלקם היחסי בחוב. כל ההליכים והבקשות יתנהלו במסגרת אותו התיק. לכן לא רק שזהו הסדר בעל היתכנות כלכלית, הוא גם חוסך לכם התרוצצויות ואת כאבי הראש הכרוכים בניהול מספר תיקים. 

לא ניתן לכלול באיחוד תיקים את כל תיקי ההוצאה לפועל, ישנם תיקים המוחרגים ממנו. אלו כוללים תיקי מזונות, תיקי משכון, תיקי שטרות ותביעה על סכום קצוב שהוגשה בהם התנגדות, תיקי פסק דין לביצוע פעולה, תיקים של גביית מסים, תיקי ביצוע הליך ומימוש נכסים בהוראת משקם. 

על מנת לפתוח בהליך יש להגיש בקשת חייב לאיחוד תיקים (3%). יש לצרף תצהיר אשר נחתם בידי עורך דין או עובד הוצל“פ שהוסמך לכך. יש למלא בטופס את מספרי התיקים. לצורך הנוחיות תוכלו להוציא תדפיס רשימת עדכני, אותו תוכלו למצוא ב אזור אישי הוצאה לפועל. 

בנוסף יש לצרף כתב ויתור סודיות, מסמכים רלוונטיים וצילום תעודת זהות. 

אם בוצע איחוד תיקים הוצאה לפועל ונפתח נגדכם תיק חדש, הוא לא יצורף באופן אוטומטי. יש לבצע בקשה לצירוף תיק פרטני. עוד נקודה חשובה שצריך לדעת היא שכבר בעת הגשה, עוד בטרם אושרה, יש לבצע את התשלום הראשון בסך 3% מהחוב. 

איחוד תיקים הגבלות 

לכל הליך בהוצאה לפועל ישנם יתרונות וישנם חסרונות. בטרם מגישים בקשה לאיחוד תיקים, כדאי שתדעו כי חלות גם הגבלות במסגרת ההליך. 

איחוד תיקים הגבלות כוללות:

עיכוב יציאה מהארץ – במקרה של איחוד תיקים באופן אוטומטי מתבצע עיכוב יציאה מן הארץ. במידה והחייב רוצה לצאת מן הארץ, וישנן נסיבות המצדיקות זאת, הוא רשאי להגיש בקשה לביטול עיכוב יציאה מהארץ בכפוף לתנאים המוגדרים. 

לא ניתן לסגור חובות ישירות מול נושה – לאחר שהתקבלה הבקשה, כל החובות יתנהלו במסגרת התיק והחייב אינו יכול לסגור חוב ישירות מול הנושה על מנת לא לתת העדפה מפלה. 

חייב מוגבל באמצעים – החייב יוכרז כחייב מוגבל באמצעים, דבר הגורר מגבלות פיננסיות שונות כמו: איסור שימוש בכרטיסי אשראי ושייקים.

הגבלות עסקיות – במסגרת ההגבלות החייב אינו יכול לעמוד בראש תאגיד או חברה. 

איחוד תיקים הגבלות 

עורך דין איחוד תיקים 

מאמר זה לא מכסה את הנושא בשלמותו, וכל מקרה הוא ייחודי. כדאי להתחיל בפניה אל עורך דין חובות על מנת לבחון את נסיבות המקרה וגובה החוב. במאמר זה לא התייחסנו לנושא גובה החובות, אך בהחלט ישנה מגבלה מכיוון שלא ניתן לגרור את ההליך למשך תקופה הארוכה מ 4 שנים. 

עורך דין איחוד תיקים יסייע לכם לבחון את כדאיות הבקשה, אל מול אלטרנטיבות אחרות (כמו למשל הליך חדלות פירעון). בכל החלטה שתתקבל, עורך הדין יעניק לכם את כל הסיוע המשפטי על מנת לסיים את ההליך במהירות. 

עורך דין איחוד תיקים

בגוגל מפות תוכלו למצוא הוראות הגעה למשרדינו

איחוד תיקים הוצאה לפועל

עורך דין איחוד תיקים

איחוד תיקים הגבלות

איחוד תיקים הוצאה לפועל
[seerox_wpdki_dyn_keywords default="עורך דין חובות עופר מצליח"]

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר

עו"ד עופר מצליח מתמחה בניהול הליכי הוצאה לפועל

מאמין כי שירות קשוב והוגן, מייצר ללקוח ביטחון וודאות בהליך, וסולל את הדרך לפתרון יעיל ומוצלח של הבעיה.