הוצאה לפועל תל אביב

הוצאה לפועל תל אביב היא הלשכה של ההוצאה בפועל המשרתת את תושבי תל אביב. וגוש דן. זוהי הלשכה הגדולה ביותר. ההוצאה לפועל היא זרוע של רשות האכיפה והגבייה, תחתיה פועל גם המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות.

ההוצאה לפועל היא הגוף הממונה על הוצאה לפועל של פסקי דין אזרחיים בתחום החובות הכספיים, אך גם החלטות אחרות של בתי המשפט. כמו כן היא מטפלת בגביית חובות אחרים שדינם כפסקי דין כמו שטרות ומשכנתאות (כאן למשל נכנסים המקרים של גביית שייקים חוזרים). הזרוע השנייה של רשות האכיפה והגבייה היא המרכז לגביית קנסות. גוף זה מתעסק בגבייה עבור אוצר המדינה או גביית פיצוי בהליך פלילי.

הליכי ההוצאה לפועל מוסדרים על פי פקודת הוצאה לפועל, או ליתר דיוק חוק ההוצאה לפועל התשכ“ז 1967, והתקנות שהותקנו מכוחו.

בדרך כלל ההוצאה לפועל מעניקה שירותים לזוכים וחייבים. הזוכים הם אלו אשר מחזיקים בפסק דין בו נקבע כי אדם או גוף כלשהו צריכים לשלם להם כספים, או שמחזיקים בשטרות שדינם כפסק דין. ואילו החייבים הם אלו הנדרשים לשלם את אותם הכספים. שירותי ההוצאה לפועל ניתנים במסגרת הלשכות האזורית שמפעילה ההוצל“פ. בישראל ישנם 25 לשכות הוצאה לפועל וברוב ההליכים יש להגיש את הבקשות בלשכת ההוצאה לפועל בהתאם לאזור המגורים או אזור הפעילות העסקית.

בראש ההוצאה לפועל עומד הרשם. תפקידו מוגדר כתפקיד מנהלי, אך יש לו גם סמכויות שיפוטיות ומעין שיפוטיות. אמנם אין בסמכותו להרהר על האמור בפסק הדין, אך יש לו מקום להפעיל שיקול דעת לגבי הדרכים לצורך מימוש פסק הדין. כמו כן מאז החלת חוק חדלות פירעון החדש, ישנו כוח גדול יותר לרשם ההוצאה לפועל בהליכי חדלות פירעון ליחיד עבור חובות בסכום נמוך. בנוסף ישנו מנהל לשכת הוצאה לפועל, זהו מינוי של שר המשפטים ותפקידו הוא לבצע בפועל את הוראותיו של רשם ההוצאה לפועל.

הוצאה לפועל תל אביב

פקודת הוצאה לפועל

כל סמכויות ההוצאה לפועל, אופן הפעולה, ההליכים והכלים שעומדים לרשות ההוצאה לפועל נובעים מתוך חוק ההוצאה לפועל התשכ“ז 1967, או כפי שמכונה פקודת הוצאה לפועל. מדובר בחוק ארוך ומורכב, וכמובן יש בו תיקונים רבים שהוכנסו במהלך השנים.

בין היתר החוק מגדיר את ההליכים העומדים לטובת הזוכה ואת ההליכים העומדים לטובת החייב. להלן כמה דוגמאות:

הליכים לטובת הזוכה

עיקול מקרקעין – אחד האמצעים לצורך מימוש חובות הוא עיקול מקרקעין. ההוצאה לפועל יכולה לעקל מקרקעין הרשומים על שמו של החייב לצורך מימוש החוב. היא תמכור אותם למרבה במחיר.

עיכוב יציאה מהארץ – צו עיכוב יציאה מהארץ הוא אחד הכלים שבהם ההוצאה לפועל עשויה להשתמש. זהו אינו כלי המשמש לענישה, אלא כלי המשמש לצורך מניעת בריחת החייב. אם ישנו חשש כי חייב ימלט מהארץ על מנת להתחמק מתשלום חוב, ניתן לפנות אל ההוצאה לפועל ולבקש צו עיכוב יציאה מן הארץ בהתאם למגבלות החוק.

הגבלות על חשבון הבנק – ההוצאה לפועל יכולה להטיל הגבלות על חשבון הבנק של החייב, כמו למשל במקרה שמדובר בבעל יכולת המשתמט מתשלום חובותיו. בהזדמנות זו כדאי להזכיר כי לפעמים הגישה של ההוצאה לפועל היא פסיבית. כלומר היא לא תנקוט בהליך זו ללא הגשת בקשה מצידו של הזוכה. זוהי הסיבה מדוע תמיד חשוב עורך דין הוצאה לפועל תל אביב אשר יקדם את התיק.

הליכים לטובת החייב

התנגדות לביצוע שטר – ההגדרה של זוכה וחייב עשויה ליצור אצלנו רושם מוטעה כאילו תמיד מדובר בעניינים שהם שחור ולבן; מצד אחד אדם שחייבים לו כספים, ומצד שני חייב המתחמק מתשלום חובותיו. בפועל זה ממש לא כך, וגם החייב זקוק להגנה. למשל יתכן שהחייב בכלל לא קיבל תמורה עבור שטר ההתחייבות שלו ולכן אינו משלם את החוב. במקרה שכזה ניתן לפנות לעורך דין ולהגיש התנגדות לביצוע שטר על סמך כישלון תמורה.

איחוד תיקים – כאשר חייב מתמודד עם חובות מרובים הוא בקלות יכול למצוא את עצמו במצב של תיקים רבים בהוצאה לפועל, ובכל אחד מהם הוא נדרש לשלם סכום חודשי. ובתמונה הכללית הוא נדרש לתשלומים חודשיים שהם מעבר ליכולותיו הכלכליות. במצב כזה ניתן להגיש בקשה לאיחוד תיקים. כמובן יש לעשות זאת בעזרתו של עורך דין חובות.

ביטול עיקול – עיקול הוא אחד הכלים בהם ההוצאה לפועל משתמשת לצורך גביית חובות. עיקולים יכולים לפגוע בחייב בצורה משמעותית, ואף להביא למצב שבכלל אינו משרת את גביית החוב; כמו למשל בעיקול המשבש את פרנסתו של החייב. לכן ישנן נסיבות בהן ניתן להגיש בקשה לביטול עיקול.

אלו הן רק כמה דוגמאות להליכים המתבצעים על פי פקודת הוצאה לפועל.

פקודת הוצאה לפועל

הוצאה לפועל תל אביב

לשכת הוצאה לפועל תל אביב נמצאת ברחוב המסגר 6. היא פועלת בימים א‘ עד ה‘ ומומלץ להתעדכן לגבי שעות הפעילות באמצעות אתר האינטרנט. קבלת קהל מתבצעת באמצעות קביעת תור מראש.

שימו לב שכיום אין צורך לטרטר את עצמכם עבור כל שאלה אל לשכת ההוצאה לפועל. מידע רב ניתן להשיג באמצעות הטלפון והאינטרנט. כמו כן באמצעות אזור אישי הוצאה לפועל ניתן לבצע בדיקות שונות הקשורות לתיק ההוצאה לפועל ואף להגיש בקשות.

הליכי ההתנהלות מול ההוצאה לפועל עלולים להיות מתישים ובירוקרטיים. חייבים וזוכים לא תמיד מודעים לכל הזכויות שלהם ואינם יודעים כיצד להפיק את התועלת מהכלים העומדים לרשותם. לכן תמיד מומלץ להתנהל באמצעות העזרה של עורך דין לענייני הוצאה לפועל.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק

פקודת הוצאה לפועל
"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר
לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏

מאמרים

יצירת קשר
נקלעתם לחובות?
הסדרי חוב על בסיס תוצאה בלבד
תשלום רק לאחר הסדר החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?