חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי הוא למעשה החוק המחליף את פקודת פשיטת הרגל. חוק זה מחליף דינים ישנים ומביא בצורה מרוכזת את כל החקיקה הקשורה להליכי פשיטת רגל. חוק זה מתייחס גם ל בקשת יחיד לחדלות פירעון, וגם לעסקים ותאגידים. כמו תמיד ישנה ביקורת על החוק, אך בשורה התחתונה הוא מביא איתו כמה חידושים המטיבים עם הנושים וגם עם החייב.

חוק זה מיועד לכל מי שנקלע לחובות ואינו מסוגל לפרוע את חובותיו. החוק מגדיר את כל מה שנוגע לבקשה לחדלות פירעון. הוא משלב הליך של כינוס נכסים ובסופו ניתן לקבל הפטר חובות (מחיקת החובות).

במאמר זה נדבר על כמה היבטים מרכזיים של החוק. אך במידה ונקלעתם לחובות ואתם שוקלים הגשת בקשה לחדלות פירעון, חשוב לפנות ל עורך דין בתל אביב על מנת לקבל ייעוץ משפטי אישי. פנו למשרד עורכי דין מומחה לחדלות פירעון בתל אביב. להליך זה יש יתרונות וחסרונות, אך לא בהכרח זהו הפתרון המתאים למקרה שלכם. יש לבחון את הנושא בצורה מקצועית ואישית.

בקשת יחיד לחדלות פירעון
בקשת יחיד לחדלות פירעון

 

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי

חוק זה נכנס לתוקפו בספטמבר 2019, בסופו של מהלך חקיקה מורכב. המטרה של החוק היא לאפשר שיקום כלכלי של בעלי החובות, והדגש על שיקום כלכלי הושם כבר בשם החוק.

אחת הבשורות החשובות של החוק החדש היא להגביל את ההליך ל 4 שנים. ובסופן, בכפוף לעמידה בתנאים, ישנו הפטר חובות. זאת בשונה מהחקיקה הישנה בהו הדגש הושם על מקסום הליכי הגבייה. ניתן להגיד שיש בחוק גישה חברתית, ובהתאם לכך הוא גם מקל על ההליכים של הגשת בקשה לחדלות פירעון.

שימו לב כי החוק החדש לפשיטת רגל שם גם דגש על נסיבות היווצרות החוב, ומנסה לסייע לאלו שנקלעו לחוב בתום לב, ולהעניש את מי שנקלע למשבר כלכלי עקב מעשה רמאות.

אך למרות הגישה הידידותית יותר כלפי החייבים, החוק אינו מפקיר את הנושים. רבים יגידו ש הליך בקשת יחיד לחדלות פירעון פוגע בכוחם של הנושים. אך בפועל חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי מנסה להגדיל את שיעור החוב הנפרע ולשפר את מצבם של הנושים הרגילים, כמו אנשים פרטיים ולא בנקים גדולים וחזקים. אנו בעיקר מתייחסים לנושא מנקודת מבט של בעל החוב, אך גם בתור נושים אתם זקוקים לייצוג משפטי של עורך דין חובות.

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי
חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי

בקשת יחיד לחדלות פירעון

בעבר, כל הליך של הגשת בקשה לחדלות פירעון נוהל על ידי בתי המשפט והם היו הסמכות לקבל את ההחלטות. כתוצאה מכך ההליך הפך לבירוקרטי ומורכב, וגם תרם לעומס בבתי המשפט. כיום רבים מההליכים מתנהלים על ידי ההוצאה לפועל, והדבר יעיל יותר. שימו לב כי אנו מדברים על הגשת בקשה לפשיטת רגל של יחיד, ולא של חברות, דבר שעדיין נשאר בסמכות בית המשפט.

חייב יחיד, שסך חובותיו אינו עובר את ה 150,000 שקל יכול לנהל את ההליך מול ההוצאה לפועל. במידה והחוב מעל 150,0000 הוא באחריות הממונה על הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי (לשעבר האפוטרופוס הכללי וכונס הנכסים הרשמי).

במסגרת החוק ישנה גם מחלקת חקירות חדשה מטעם הכונס הרשמי. מעתה הכונס הרשמי יכול לבצע חקירה פלילית של חייב שניתן נגדו צו כינוס. המטרה היא למנוע מעשי הונאה, כמו מקרים בהם חייב מסתיר נכסים על מנת להתחמק מתשלום חובותיו.

הפטר חובות
הפטר חובות

 

הגשת בקשה לחדלות פירעון

כאשר מדברים על הליכי הוצאה לפועל ונושאים הקשורים לפשיטת רגל, חשוב מאוד להיעזר בשירותי משרד עורגי דין מומחה לחדלות פירעון בתל אביב.

את הבקשה לפשיטת רגל ניתן להגיש באופן מקוון. אם הסכום גבוה מ 150,000 ש“ח הוא ינותב באופן אוטומטי אל הממונה על הליכי חדלות פירעון. אם הסכום נמוך מ 150,000 ש“ח הבקשה תנותב אל מערכת ההוצאה לפועל.

בדרך כלל דרישת הסף היא חוב של למעלה מ 50 אלף שקל. אך במקרים מסוימים מתקבל גם חוב קטן יותר. יש להתייעץ עם עורך דין. לצורך הגשת בקשת יחידת לחדלות פירעון יש למלא את כל מסמכי הבקשה ולצרף מסמכים רלוונטיים. הגשת הבקשה כרוכה בתשלום אגרה לצו פתיחת הליכים.

הגשת בקשה לחדלות פיירעון
הגשת בקשה לחדלות פיירעון

המסמכים הדרושים

להלן רשימה כללית של המסמכים הדרושים. במידת הצורך אנו נדריך אתכם לפרטי פרטים.

  1. מסמכים אישיים – אלו הם מסמכי חובה. יש למלא בבקש את כל הפרטים האישיים של בעל החוב, בעני הזוג והילדים. במידה ומישהו מהם נמצא גם כן בהליכי חדלות פירעון יש לציין זאת. גם על מה שקשור לגירושין והסכם ממון יש לצרף. כמו כן גם ייפוי כוח המסמיך את עורך הדין לייצג אתכם.
  2. מסמכים לגבי הכנסות מעיסוק – מתייחס לחייב, בני זוג וילדים המתגוררים עמם. אלו הם צילומים של תלושי שכר וטופס 106. עצמאיים נדרשים לדוח מיועץ מס או רואה חשבון, ודוחות מס ומע“מ.
  3. מסמכים לגבי הכנסות שלא מעיסוק – גם מסמכים לו מתייחסים לחייב, בני הזוג וילדים בגירים המתגוררים אמו. לכאן נכנסות קצבאות שונות, הכנסות משכר דירה וכו‘.
  4. מסמכים הנוגעים להוצאות אישיות – לכאן נכנסות הוצאות כמו משכנתה, שכר דירה, מזונות, הליכים רפואיים, החזרי חובות וכו.
  5. פירוט חובות – יש לפרט את כל החובות ולצרף את כל פסקי הדין, תביעות, מסמכי שעבוד וכו‘.
  6. פירוט הנכסים – יש לפרט את כל הנכסים של החייב, כולל נכסים בחו“ל. למשל אישורי בעלות על נכס מקרקעין, כולל נכסים על שם בני הזו או הילדים המתגוררים עמו. מלאי עסקי, ניירות ערך, בעלות על רכב, חשבונות בנק, קרנות פנסיה וכו‘.
  7. פירוט נסיבות החוב (תצהיר הסתבכות) – ישנו משקל רב לנסיבות שהביאו אתכם למצב הזה. יש לפרט ולהסביר את כל אופן התגלגלות החוב. התצהיר צריך להיות חתום ומאומת על ידי עורך דין.

משרד עורכי דין מומחה לחדלות פירעון בתל אביב

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי הוא חוק מורכב, וכל מקרה מביא איתו את הנסיבות המיוחדות. המטרה שלכם היא לקבל אישור לבקשה, צו תשלומים שתוכלו לעמוד בו, ולבסוף הפטר חובות.

כל טעות עלולה לעכב את ההליכים. כמו כן נסיבות היווצרות החוב הן בעלות משמעות רבה ואינכם רוצים לעשות טעויות. לכן חשוב לעשות את הכל בעזרתו של עורך דין מומלץ הבקיא בתחום. כמו כן חשוב להיות מודעים להגבלות השונות, כמו למשל צו עיכוב יציאה מהארץ.

לסיכום – הבקשה לפשיטת רגל מתחילה ב משרד עורכי דין מומחה לחדלות פירעון בתל אביב

 

משרד עורכי דין מומחה לחדלות פירעון בתל אביב
משרד עורכי דין מומחה לחדלות פירעון בתל אביב

 

מפת הגעה למשרדינו

משרד עורכי דין מומחה לחדלות פירעון בתל אביב
משרד עורכי דין מומחה לחדלות פירעון בתל אביב
"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר
לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏

מאמרים

יצירת קשר
נקלעתם לחובות?
הסדרי חוב על בסיס תוצאה בלבד
תשלום רק לאחר הסדר החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?