משרד עורכי דין לפשיטת רגל בתל אביב

משרד עורכי דין לפשיטת רגל בתל אביב הוא הכתובת לפנות אליה במקרה שבו אתם מסובכים בחובות ואין באפשרותכם לפרוע אותם. עורכי הדין יוכלו לסייע לכם למצוא את הכלים המשפטיים בעזרתם תוכלו לסגור את החובות. כאשר רמת ההכנסה והנכסים העומדים לרשותכם אינם מאפשרים לכם לפרוע את החוב, יתכן כי יש צורך בהכרזה על פשיטת רגל. זהו צעדי המתאים גם ליחידים וגם לחברות, אך ישנם הבדלים משמעותיים בין שני המקרים ואופן התנהלותם. הליך חדלות פירעון של חברה הוא עניין מורכב יותר. 

למרות ששמו הרשמי של ההליך הוא הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי, בציבור מכנים אותו הליך פשיטת רגל. הסיבה לכך היא שבעבר ההליך התנהל לפי פקודת פשיטת הרגל, עד לכניסתו לתוקף של החוק החדש. 

משרד עורכי דין לפשיטת רגל בתל אביב
משרד עורכי דין לפשיטת רגל בתל אביב

פקודת פשיטת הרגל

ב 15 לספטמבר 2019 נכנס לתוקפו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, אותו החוק המכונה היום חוק פשיטת רגל החדש. פקודת פשיטת הרגל, בצירוף עם פקודת החברות, היו שני החוקים אשר הסדירו את הנושא בעבר. אלו הם חוקים שמקורם בתקופת המנדט הבריטי ועם השנים הפכו ללא רלוונטיים ומיושנים.  חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי הביא הסדרה חדשה של כל נושא חדלות הפירעון בישראל. זהו חוק ארוך למדי, המסדיר את כל הנושא בצורה מרוכזת ועדכנית. החוק מחליף את החקיקה הישנה. 

מתי פותחים בהליך פשיטת רגל 

כפי שכבר אמרנו הליך פשיטת רגל נועד למקרים בהם ההכנסות והנכסים העומדים לרשותכם אינם מאפשרים לכם לפרוע את החובות. באופן כללי, אם התחלתם בהליך חדלות פירעון אתם צפויים להליך שבו יקבע לכם צו תשלומים חודשי ויתבצע הליך כינוס נכסים. הממונה על ההליך ירכז את הכספים בקופת הנשייה וישתמש בהם לצורך התשלום לנושים. בסוף התהליך תקבלו הפטר על יתרת החובות ותוכלו להתחיל מחדש. 

אך הנושא קצת יותר מורכב וההליך לא מתאים לכולם. החוק החדש בוחן גם את נסיבות היווצרות החובות, ההתנהלות האישית שלכם ובאילו חובות מדובר. הכרזה על חדלות פירעון היא אינה נתיב להתחמקות מחובות ומיועדת למי שחובותיו נוצרו בתום לב. הסתבכות בחובות היא דבר שיכול לקרות לכל אחד מאיתנו, למשל בעקבות פיטורין, כישלון עסקי ואפילו מצב בריאותי. במקרים אלו החוק מעוניין לסייע לכם. אך במקרים בהם נראה כי החוב הוא תוצאה של התנהגות שאינה הולמת כמו פיזור כספים ללא הבחנה ומבלי כוונה לשלם, אינכם צפויים להתחשבות מצד בתי המשפט. יתר על כן, חובות מסוימים אינם ברי הפטר. למשל אם יש לכם חוב מזונות או חובות שהם תוצאה של ענישה, הפטר החובות לא חל עליהם. 

וגם במסגרת כל מה שאמרנו, אין שחור ולבן. כל מצב הוא מורכב ויש לבחון את נסיבות המקרה. לכן בטרם פותחים בהליך יש לפנות לייעוץ משפטי – משרד עורכי דין לפשיטת רגל בתל אביב הוא הכתובות לפנות אליה. 

היתרונות של הליך חדלות פירעון

חובות כספיים היוצאים משליטה הם לא דבר נעים. הנושים מפעילים אמצעים משפטיים וההוצאה לפועל מתדפקת על הדלת עם עיקולים וסנקציות שונות. ולכל זה יש גם מחיר נפשי כבד. במקרים אלו חדלות פירעון יכולה להיות גלגל ההצלה ויש לה יתרונות רבים. 

עם תחילת ההליך ישנה עצירה של כל הליכי הגבייה וכל התיקים מתנהלים בצורה מרוכזת. זה כבר מוריד מכם הרבה מאוד לחץ נפשי. 

במסגרת התהליך נקבע צו תשלומים והיתרון הוא שנבנית עבור החייב תכנית בהתאמה אישית. יתבצע ניתוח של מצבו הכלכלי והוצאותיו ההכרחיות ותקבע עבורו תכנית אישית המאפשרת לו לחיות, אך גם לשלם את חובותיו בצו תשלומים חודשי. כל המשתנים החשובים יילקחו בחשבון – גיל, מצב בריאותי, מספר ילדים וכו‘. 

החשש המרכזי של חייבים רבים הוא שהם יאבדו את דירת המגורים, אך סעיף 229 בחוק מספק לכם הגנה; לצורך מימוש דירת המגורים ישנו צורך של אישור בית המשפט והחוק קובע קריטריונים לשם כך; החוק רואה בדירת המגורים צורך בסיסי של האדם ובית המשפט אינו ממהר לאשר זאת. זריקת אדם לרחוב אינה משרתת את מטרות החוק שנועד לאפשר שיקום של החיים הכלכליים. 

פקודת פשיטת הרגל

לא תמיד פשיטת רגל היא הפתרון המתאים 

בגלל הסיבות שהזכרנו, וגם סיבות אחרות, אנו יכולים להגיד כי ההליך הוא אינו הפתרון האופטימלי בכל המקרים. חשוב לפנות לעזרתו של עורך דין פשיטת רגל על מנת לבחון את נסיבות המקרה. במסגרת הייעוץ עורך הדין יבחן גם דרכי פעולה אחרות שיש לקחת בחשבון. אלו יכולים להיות הסדרים מול הנושים, הליך איחוד תיקים או חקירת יכולות וקביעת צו תשלומים. 

חשוב גם לדעת כי במידה ומתנהל הליך חדלות פירעון, ישנן גם הגבלות שונות על החייב. הגבלות שנועדו על מנת למנוע את בריחתו של החייב ולמנוע את גידול החוב. במסגרת ההגבלות אתם צפויים לצו עיכוב יצירה מארץ, הגבלות על דרכון, רישום לקוח מוגבל בבנק, הגבלות על כרטיסי אשראי, איסור על מעורבות בתאגיד חדש ופגיעה בדירוג האשראי – הגבלות אלו ישפיעו על התנהלותכם הכלכלית בעתיד ויש לקחת אותן בחשבון כאשר מחליטים לפתוח בהליך. 

משרד עורכי דין לפשיטת רגל בתל אביב

פשיטת רגל היא הליך מורכב וחשוב לעשות זאת בעזרתם של עורכי דין. אם החובות חונקים אתכם ואינכם רואים מוצא – פנו אל משרד עורכי דין לפשיטת רגל. אנו לא נבזבז שנייה מיותרת ומייד נבחן את החוב ומרכיביו על מנת לנסות לבנות את האסטרטגיה הטובה ביותר לצורך יציאה מחובות. יתכן שנמליץ לכם על הסדרים אחרים. 

במידה והוחלט להגיש בקשה לחדלות פירעון אנו נסייע לכם בהגשת הבקשה וכל שלבי התהליך עד לקבלת הפטר חובות ושיקום חייכם הכלכליים. 

עקבו אחרינו גם בעמוד הפייסבוק

פקודת פשיטת הרגל
[seerox_wpdki_dyn_keywords default="עורך דין חובות עופר מצליח"]

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר