ביטול הגבלת רישיון נהיגה הוצאה לפועל

חייבים רבים פונים לעורכי דין לצורך ביטול הגבלת רישיון נהיגה הוצאה לפועל. רשות האכיפה והגבייה מפעילה סנקציות שונות כנגד החייבים, מטרתן של הסנקציות היא הפעלת לחץ על החייב וגם מניעת בריחתו לצורך התחמקות מתשלום החוב (כמו במקרה של צו איסור יציאה מהארץ).

הגבלת הזכות להחזיק רישיון נהיגה היא הגבלה קשה מאוד היכולה לשבש את חייו של אדם. נהיגה ללא רישיון היא כמובן עבירה על החוק ואין כיסוי ביטוחי לנהג הנוהג ללא רישיון. הגבלה שכזו היא לא רק פגיעה בנוחות, היא עלולה גם לפגוע ביכולת להתפרנס. רשם ההוצאה לפועל מוסמך להטיל הגבלה זו. הגבלה זו מוטלת בהתאם לבקשת הזוכה, אך רק בתנאים מסוימים. במידה והוטלה עליכם הגבלה כזו, ניתן לערער עלייה ובאמצעות עורך דין מומחה להוצאה לפועל תוכלו אפילו לבטל את ההגבלה.

הדרך ה“קלה“ לביטול ההגבלה היא פשוט לשלם את החוב. אין צורך לשלם את החוב במלואו באופן מיידי, דבר שהוא כנראה בלתי אפשרי מבחינתכם. אך עצם הכניסה להלך שמטרתו סגירת החוב יכולה להיות עילה ל ביטול הגבלת רישיון נהיגה הוצאה לפועל. למשל אלו יכולים להיות פתיחת הליכי חדלות פירעון, הליך איחוד חובות (איחוד תיקים) או כל הסדר חובות בהוצאה לפועל או הסדרי חובות מול הזוכים. כל סוג של הסדר הוא צעד מחייב בעל משמעויות משפטיות רבות. לכל סוג של הסדר יש יתרונות ויש חסרונות. תמיד חשוב להתייעץ עם עורך דין חובות על מנת לבדוק מהו הפתרון הרצוי עבורכם.

ביטול הגבלת רישיון נהיגה הוצאה לפועל

כאשר החייב מוגדר כבעל יכולת המשתמט מתשלום חובותיו, כמו למשל חוב מזונות, רשם ההוצאה לפועל רשאי להגביל את זכותו של החייב לקבל, להחזיק או לחדש רישיון נהיגה.
הטלת המגבלה דורשת שליחת הודעה בכתב והמגבלה נכנסת לתוקפה לפחות 30 יום לאחר שהומצאה לחייב. זאת בשונה מהגבלת יציאה מהארץ המוטלת באופן מיידי.
מגבלה זו מוטלת כאשר החוב הוא מעל 500 שקלים וחלפה שנה מאז שהוצאה לחייב אזהרה, או חצי שנה עבור חוב הגבוה מ 2500 ש“ח. דרישות אלו אינן חלות על חוב מזונות המגיעים לילדים, הורים או ילדים. במקרים אלו אין מסגרת זמן או חוב מינימליים – ניתן להשתמש בהגבלה זו עבור כל חוב מזונות.

עוד אחד מהצעדים שאפשר לנקוט בהם על מנת להסיר את ההגבלה הוא חקירת יכולות בהוצאה לפועל. באמצעות החקירה ניתן להוכיח כי אינכם בעלי אמצעים כפי שטענו הזוכים.
סיבה אחרת ל ביטול הגבלות רישיון נהיגה הוצאה לפועל יכול להיות כאשר החייב או מישהו מבני משפחתו התלויים בו הם נכים והסנקציה תפגע בהם. גם מקרים בהם החייב מתפרנס מנהיגה, כמו למשל נהג רכב הובלות או נהג מונית, יכולים להביא לביטול המגבלה.

מי שדוחף להטלת המגבלה הם כמובן הנושים באמצעות עורכי דינם המפעילים לחץ על רשם ההוצאה לפועל. לכן חשוב שגם אתם תתנהלו בעזרתו של עורך דין מומחה ל הסדרי חובות.

ביטול הגבלת רישיון נהיגה הוצאה לפועל
ביטול הגבלת רישיון נהיגה הוצאה לפועל

הסדר חובות בהוצאה לפועל

ישנן אפשרויות שונות ל הסדרי חובות בהוצל“פ. באמצעות כניסה להסדר חובות בו אתם פועלים באופן אקטיבי לסגירת החוב, משתפים פעולה ועומדים בכל התנאים שסוכמו, ניתן להסיר את ההגבלה על רישיון הנהיגה

פתיחת הליכי חדלות פירעון

במסגרת החוק לחדלות פירעון ושיקום כלכלי ניתן להגיש בקשת חדלות פירעון. זהו ההליך המכונה בפי העם הליך פשיטת רגל. במסגרת ההליך ניתן לבקש ביטול הגבלת רישיון נהיגה הוצאה לפועל, אך חשוב להדגיש שזוהי אינה מטרת ההליך. זהו הליך מורכב שבפני עצמו מביא איתו הגבלות שונות על החייב, אך מטרתו היא למקסם את גביית החוב ולאחר מכן לאפשר לחייב התחלה מחודשת של חייו בהיבט הכלכלי. ההליך הזה כולל כינוס נכסים וצו תשלומים חודשי. זה יכול להיות גלגל ההצלה עבור חייבים שלא רואים מוצא אחר, אך יש לשקול זאת בכובד ראש. התייעצו קודם כל עם עורך דין לענייני חובות כספיים על מנת להבין את כל ההשלכות של הליך זה.

פתיחת הליכי חדלות פירעון

איחוד חובות

איחוד חובות, המכונה בשפה המשפטית איחוד תיקים, יכול להתבצע גם בתור הליך עצמאי כאשר ישנם תיקים רבים בהוצאה לפועל (איחוד תיקים ללא פשיטת רגל), וגם במסגרת פתיחת הליכי חדלות פירעון. גם זוהי אפשרות ל הסדר חובות בהוצאה לפועל המאפשרת להסיר את ההגבלה על רישיון הנהיגה. אך גם חשוב לקבל קודם כל ייעוץ משפטי לגבי כל משמעויות ההליך ואופן התנהלותו.

הסדרי חובות

חובות הן לא דבר נעים, אך בנסיבות החיים כל אחד מאיתנו יכול להיקלע לחובות. ביטול הגבלת רישיון נהיגה הוצאה לפועל הוא רק קצה הקרחון. אנו אומרים זאת מכיוון שגם הסרת המגבלה עדיין לא מביאה לסגירת החוב. ישנן צורות שונות ל הסדר חובות בהוצאה לפועל ותמיד כדאי לפנות ל עורך דין לענייני חובות על מנת לקבל עזרה משפטית לצורך יציאה מהחוב.

איחוד חובות

לנוחיותכם תוכלו למצוא הוראות הגעה למשרדינו בגוגל מפות

ביטול הגבלת רישיון נהיגה הוצאה לפועל
ביטול הגבלת רישיון נהיגה הוצאה לפועל
"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר
לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏

מאמרים

יצירת קשר
נקלעתם לחובות?
הסדרי חוב על בסיס תוצאה בלבד
תשלום רק לאחר הסדר החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?