מחיקת חובות וחדלות פירעון בעסק

חוק ההוצאה לפועל החדש

כאשר אתם מקימים עסק אתם מקווים להצלחה כלכלית ופרנסה טובה, ואינכם מדמיינים מחיקת חובות והליכי הוצאה לפועל. אך לא כל עסק מצליח, וגם עסקים שאתמול הצליחו מחר עלולים לקרוס כלכלית. לפעמים זה בגלל חוסר ניסיון ולפעמים בגלל נסיבות שאינן משחקות לטובתכם. למשל בעקבות משבר הקורונה עסקים רבים נקלעו לקשים כלכליים ונאלצו לסגור. במאמר הזה נדבר על ההליך המשפטי המאפשר לכם להתמודד עם החובות באמצעות חוק ההוצאה לפועל החדש.

חוק ההוצאה לפועל החדש
חוק ההוצאה לפועל החדש

ישנם מקרים בהם בעלי העסק רואים לאן הולכים הדברים. הם מזהים את הבעייתיות בהתנהלות הכלכלית של העסק ומחליטים לסגור את העסק. הם מבינים שהעסק אינו רווחי ולכן הם ממששים את הנכסים העומדים לרשותם על מנת לשלם את חובות העסק ולחסל את הפעילות. אך ישנם גם עסקים הנקלעים לקשיים כלכליים בהם אין ביכולתם לשלם את החובות לנושים. אנו מכנים זאת פשיטת רגל אך המינוח הנכון הוא חדלות פירעון. ובין שני המקרים ישנם גם עסקים הבוחרים בהליך זה מתוך מטרה להבריא את העסק ולהתחיל מחדש. מקרים שכאלו זקוקים לעזרתו של משרד עורכי דין לפירוק חברה בתל אביב.

משרד עורכי דין מומחה להוצאה לפועל בתל אביב – אי אפשר בלעדיו

חדלות פירעון היא מצב משפטי בו חברה או אדם בודד מגיעים למצב של גרעון כלכלי – סכום החובות עולה על סכום הנכסים וההון שברשותם. כלומר אין להם את המשאבים לשלם את חובותיהם. נושאים שכאלו מטופלים במסגרת החוק לחדלות פירעון ושיקום כלכלי (2018). זהו חוק ההוצאה לפועל החדש המחליף תקנות ישנות. החוק נוגע גם לאנשים פרטיים וגם לעסקים. אך כמובן שישנו שוני בין המקרים. למשל עבור אדם בודד ההליך מתנהל בבית משפט השלום (או רשם ההוצאה לפועל במקרה של חובות קטנים). אך עבור חברה ההליך מתבצע בבית המשפט המחוזי. כמובן שישנם הבדלים נוספים בין שני המקרים.

משרד עורכי דין לפירוק חברה בתל אביב
משרד עורכי דין לפירוק חברה בתל אביב

במסגרת הליך חדלות פירעון של יחיד ימונה כונס לו תינתן שליטה משפטית או פיקוח על העסק במטרה לפרוע את החובות. ישנם מצבים שונים ויתכן שבית המשפט יורה על מינוי מנהל חיצוני מתוך מטרה להבריא או לפרק את החברה.

מי רשאי להגיש בקשה לחדלות פירעון

את הבקשה לפתוח בהליך חדלות פירעון יכול להגיש התאגיד עצמו, או אחד מהנושים. ישנן גם נסיבות בהן היועץ המשפטי לממשלה מגיש את הבקשה, אך מדובר במקרים חריגים ובהם ישנו אינטרס ציבורי המצדיק זאת.

הגשת בקשה על ידי תאגיד – על פי חוק ההוצאה לפועל החדש, על מנת להגיש את הבקשה יש לעמוד בשני תנאי סוף. התנאי הראשון הוא שסך החובות הוא לפחות 26,076 ש“ח. התנאי השני הוא שהעסק נמצא במצב של חדלות פירעון או שיש צורך לפתוח בהליך על מנת למנוע מצב של חדלות פירעון. בהזדמנות זאת נציין שעל התאגיד להיות בעל זיקה למערכת המשפט של ישראל.

הגשת בקשה על ידי נושים – החוק שומר גם על זכויות הנושים. נושה יכול לבקש את פתיחת התהליך כאשר התאגיד נמצא במצב של חדלות פירעון או כאשר התאגיד בעל חובות של 75,000 ש“ח ומעלה. יש לנמק את הבקשה, וגם במקרה זה ניתן להגיש אותה רק נגד תאגיד בעל זיקה לישראל. אם זה המקרה שלכם מומלץ לפנות ל משרד עורכי דין מומחה להוצאה לפועל בתל אביב על מנת לבחון את אפשרויות הפעולה כנגד העסק החייב.

חוק ההוצאה
חוק ההוצאה

מחיקת חובות וחדלות פירעון בעסק – הגשת הבקשה

כל בקשה מתחילה קודם כל בפנייה למשרד עורכי דין לפירוק חברה בתל אביב, שם ניתן לקבל את העזרה המקצועית.

כאשר מדובר בחברה, הגוף האמון על הנושא הוא בית המשפט המחוזי. זה שונה ממקרה של אדם בודד בו הגוף האמון הוא בית משפט השלום או רשם ההוצאה לפועל. את הבקשה יש להגיש לבית המשפט המחוזי, זאת בהתאם לאזור בו רשומה כתובת התאגיד, או נמצאים נכסיו ועיקר פעילותו.

טרם הגשת הבקשה יש לשלם את האגרה במזכירות בית המשפט. לאחר תשלום האגרה ניתן להגיש את הבקשה בצירוף המסמכים הדרושים. יש להבדיל בין שני מצבים: מצב בו מטרת ההליך היא פירוק החברה ומחיקת חובות, ומצב בו מטרת ההליך היא הבראת החברה.

משרד עורכי דין מומחה להוצאה לפועל בתל אביב

במידה והמטרה היא הבראת החברה יש צורך במסמכים הבאים:

 1. תצהיר המפרט את הנסיבות להיווצרות החוב. יש צורך בתצהיר המאומת על ידי עורך הדין.
 2. פירוש הנכסים בבעלות התאגיד.
 3. פירוט החובות של התאגיד.
 4. פירוט של כל ההליכים המשפטיים. אלו שמנוהלים על ידי התאגיד ואת המנהלים נגדו.
 5. נסח התאגיד כפי שהוא מופיע אצל רשם החברות.
 6. פרטי כונס הנכסים המנהל את ההליך.
 7. פרטי נושאי המשרות בתאגיד.
 8. פרטי המועסקים בתאגיד.
 9. דוחות כספיים מאושרים על ידי רואה חשבון.
 10. עמדת הנושים.
 11. בקשה לפתיחת הליכים הכוללת הצעה לתכנית שיקום, פירוט העלויות ואמצעי המימון.

לאחר שהוגשה הבקשה היא מפורסמת באתר הפרסומים של משרד המשפטים.

לאחר הגשת הבקשה, לבית המשפט 21 ימים להשיב. במידה ובית המשפט אישר את הבקשה הוא גם מחליט האם הולכים לפירוק החברה, הפעלה זמנית או שיקום של החברה:

שיקום החברה – צו שיקום אפשרי כאשר בית המשפט רואה שישנו מימון לתהליך השיקום וישנה סבירות שהפעולה תביא לשיקום התאגיד ולא לפגיעה נוספת בנושים.

הפעלה זמנית – הליך זמני שעליו יכול להורות בית המשפט. מדובר בזמן קצוב המאפשר לנאמן לבדוק את מצב התאגיד וסיכויי ההבראה .

פירוק התאגיד – הפסקת הפעילות, מימוש הנכסים וחלוקה בין הנושים. ולבסוף מחיקת חובות.

משרד עורכי דין מומחה להוצאה לפועל בתל אביב
משרד עורכי דין מומחה להוצאה לפועל בתל אביב

משרד עורכי דין לפירוק חברה בתל אביב

לסיכום, כאשר מדובר בחדלות פירעון של חברה מדובר בהליך מורכב. יש לבצע את ההליך באמצעות משרד עורכי דין מומחה להוצאה לפועל בתל אביב. ישנה חשיבות גדולה לדיוק בפרטים. לכך יש השפעה מכרעת על החלטותיו של בית המשפט. אנו מזמינים אתכם להיעזר בשירותי המשרד. אנו מביאים איתנו ניסיון רב בנושא של פשיטת רגל בהתאם לחוק ההוצאה לפועל החדש. אנו ננתח את המקרה וכדאיות הגשת הבקשה ונלווה אתכם בכל התהליך.

זקוקים ל עורך דין לענייני חובות כספיים – הגעתם אל המקום הנכון.

הוראות הגעה למשרדינו

מחיקת חובות
מחיקת חובות
"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר
לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏

מאמרים

יצירת קשר
נקלעתם לחובות?
הסדרי חוב על בסיס תוצאה בלבד
תשלום רק לאחר הסדר החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?