בקשה לביטול עיקול

בקשה לביטול עיקול היא אחד ההליכים שלפעמים נדרש מול ההוצאה לפועל. לפני שנדבר על בקשה לביטול עיקול הוצאה לפועל, חשוב לזכור יש להסתכל על התמונה הגדולה. העיקולים הם תוצאה של חובות, ולכן המטרה החשובה היא הסדרת החוב. ולכן השירותים של עו“ד הוצאה לפועל הם לא רק הסרת העיקול, אלא טיפול בכל ההליכים הקשורים להסדרת החוב – בין אם זה הסדר נושים בחדלות פירעון, איחוד תיקים או כל פתרון אחר המתאים למצב.

סוגי עיקולים

אף אחד לא רוצה שיעקלו לו רכוש, וזה רק מדגיש עד כמה אפקטיבי העיקול. זהו מנוף להפעלת לחץ על חייב, ובנסיבות מסוימות ניתן גם לממש את הנכסים המעוקלים ובכך להביא לתשלום החוב.

אך הדברים הם אינם שחור ולבן, ומנקודת מבטו של החייב העיקול יכול רק להקשות על התפקוד היומיומי והפרנסה – וזה לא ישרת את המטרה. אנשים המתמודדים עם חובות נמצאים במציאות קשה, ולפעמים ”השיניים“ אותה מפעילה ההוצאה לפועל רק פוגעות ביכולת לפרוע את החוב.

לעתים זהו עיקול משכורת, עיקול חשבון בנק או עיקול של נכס זה או אחר. אך באופן עקרוני ניתן לחלק את העיקולים ל 3 סוגים:

עיקול מקרקעין – עיקול זה מוטל על נכסי מקרקעין הנמצאים בבעלותו של החייב. נכון, זה לא סביר כי אנשים החיים בחובות יחזיקו מגרשים ודירות, ובדרך כלל לכל היותר מדובר על עיקול דירת מגורים.

סוגיה זו היא רגישה, ולא ניתן לעקל את ביתו של אדם סתם כך. החוק מגדיר את הנסיבות ואת האופן שבו זה מתבצע, כאשר הדגש הוא על הצורך לספק לחייב דירת מגורים חלופית.

עיקול צד ג‘ – עיקול צד שלישי בהוצאה לפועל הוא שכיח יותר. זהו עיקול המוטל על כספים וזכויות שנמצאים בידי צד שלישי. לדוגמה זהו יכול להיות עיקול משכורת הנמצאת בידי המעסיק, עיקול חשבון בנק או זכויות בקרנות ביטוח ופנסיה.

זוהי צורת גבייה יעילה למדי בגלל הנזילות של הנכסים. אך גם כאן חלות מגבלות שונות, כמו למשל איסור על עיקול המשכורת במלואה.

החוק מחייב את הצד השלישי לשתף פעולה, דבר שחשוב שכל מעסיק יהיה מודע לו! מעסיק שלא ימלא אחר ההוראות עשוי למצוא את עצמו נדרש לשלם את החוב.

עיקול מיטלטלין – גם עיקול מיטלטלין הוא דבר שכיח, והוא יכול להיות עיקול של חפצים שונים מביתו של החייב. למשל ריהוט או מחשבים. חל איסור לעקל מוצרים המשמשים לצורך מחייה, כמו גם תשמישי קדושה (אלא אם כן הם קשורים באופן ישיר לחוב).

בקשה לביטול עיקול בהוצאה לפועל

 

בקשה לביטול עיקול

אם הינכם מתמודדים עם עיקולים, כדאי לפנות אל עורך דין לענייני הוצאה לפועל על מנת להגיש את הבקשה ולהביא את הטיעונים הנכונים. עורכי דין הוצאה לפועל מכירים היטב את החקיקה ואת פסקי הדין, ויודעים למצוא את האסטרטגיה עבור הסרת העיקול.

נהוג לומר כי הדרך הקלה ביותר להסרת העיקול היא תשלום החוב. אך יש משהו מאוד מתסכל בתשובה הזו כאשר נמצאים עמוק בתוך החובות. אלטרנטיבה פרקטית יותר תהיה להגיע להסדר מול הנושים, ובמסגרתו יסירו את בקשתם לעיקול. או כל הסדר חובות בהוצאה לפועל אשר יכלול את הסרת העיקול.

ברוב המקרים עיקולים מגיעים עם התראה לפני שהם מבוצעים, וזהו השלב לפנות אל עורך דין להגשת בקשה לביטול עיקול בהוצאה לפועל.

שימו לב כי ישנם מקרים של עיקול לפני אזהרה – מקרה זה מתקיים כאשר הזוכים הצליחו להוכיח כי ישנה סכנה שעם מתן האזהרה החייב ינסה להבריח נכסים (למשל להעבירם לבעלות קרובי משפחה).

כאשר מוטל עיקול אנו עורכי הדין מחפשים כיצד ניתן לבטל אותו. למשל אם זהו עיקול צד שלישי, נבדוק האם זהו באמת נכס שניתן לעקל. לדוגמה, כאשר מדובר בקצבאות, בדרך כלל לא ניתן להטיל עיקול.

עורך דין לביטול עיקולים ימצא את הנימוקים הנכונים להסרת העיקול.

בקשה לביטול עיקול בהוצאה לפועל

כיצד מגישים בקשה לביטול עיקול?

את הבקשה עושים באמצעות טופס בקשה לביטול או עיכוב או חידוש הליכים והגבלות (טופס 214). כיום בעידן הדיגיטלי ניתן לעשות זאת באמצעות האזור האישי.

מילוי הטופס הוא עניין פשוט, אך החשיבות הגדולה היא הנימוקים הנכונים – בדרך כלל אנו מגישים את הבקשה עם הנימוקים להסרת העיקול, או בצירוף החלטה של בית משפט.

להלן כמה דוגמאות לנימוקים אפשריים:

  • במקרה של עיקול רכב השאלה הראשונה שנשאלת היא האם הרכב משמש לעבודה. במקרים שכאלו ברור כי העיקול יפגע בהכנסה, לכן סביר להניח כי נוכל להסיר את העיקול.
  • במידה ומעוקל חשבון בנק, יתכן כי נוצר מצב אבסורדי המונע מהחייב לשלם את חובותיו. ולכן גם זהו יכול להיות אחד הנימוקים לצורך הסרת העיקול.

בקשה לביטול עיקול
עורך דין הוצל״פ עופר מצליח

התמודדות עם חובות תמיד מאתגרת וגובה מהחייבים מחיר נפשי. לחץ החובות, וחוסר ההכרות עם הכלים העומדים לרשות החייבים מביא אותם למצוקה גדולה וקבלת החלטות מוטעות.

למשרדינו ניסיון רב בהסדרי חובות, לרבות הסדרי חובות בעקבות המלחמה, הסדר חוב לבנקים, חדלות פירעון והסדרי נושים. אנו יודעים כיצד לבטל עיקולים ולסייע ללקוחותינו להגיע להסדרי החובות הטובים ביותר.

עורך דין חובות עופר מצליח – כתובת משרדינו בגוגל מפות.

בקשה לביטול עיקול | בקשה לביטול עיקול בהוצאה לפועל

"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏
אל תתייאשו! יש פתרון לחובות!
הצלחנו למחוק חובות למאות לקוחות מרוצים.
הסדר חובות יעיל - תשלום רק לאחר הצלחה!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה

מאמרים

בקשה לביטול עיקול
יצירת קשר
אל תתייאשו! יש פתרון לחובות!
הצלחנו למחוק חובות למאות לקוחות מרוצים.
הסדר חובות יעיל - תשלום רק לאחר הצלחה!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?