הגנת בית מגורים בחדלות פירעון

הגנת בית מגורים בחדלות פירעון היא אחת הדאגות המרכזיות של מי ששוקל האם כדאי לפתוח בהליך חדלות פירעון. במאמר זה נדון במעמדו המיוחד של הבית במסגרת ההליך, אך כמובן שחשוב לדון על הגנת הבית בחדלות פירעון עם עו"ד חובות. מכיוון שכל מקרה הוא בעל מאפיינים שונים, יש צורך בייעוץ אישי אצל עו"ד הגנת הבית בחדלות פירעון.

שימו לב כי אנו מדברים על הגנת דירת מגורים. במידה ויש לכם דירות נוספות אותן רכשתם לצורך השקעה, אין להן שום מעמד מיוחד. ובפועל הן יהיו הדבר הראשון שהנאמן יבקש לממש.

הליך חדלות פירעון במבט כללי

הגנת בית מגורים בחדלות פירעון

באופן כללי הליך חדלות פירעון הוא גלגל ההצלה למי שנקלע לחובות כבדים בתום לב, ואין באפשרותו לשלם את החובות. חוק חדלות פירעון מצעי הסדר במהלכו יתבצע הליך כינוס נכסים ויקבע צו תשלומים חודשי.

החוק מאזן בין האינטרסים של הנושים לבין השאיפה לאפשר לחייב להתחיל מחדש את חייו הכלכליים. ותחת מדיניות זו ישנו ניסיון למקסם את גביית החוב. אך בסופו של דבר, מכיוון שלא ניתן לגבות את הכל, תתבצע מחיקה של יתרת החוב (הפטר חובות).

במסגרת הליך כינוס הנכסים ימכרו נכסיו של החייב, והכספים יועברו לקופת הנשייה.

 

הגנת בית מגורים בחדלות פירעון

עוד הגנת הבית בחדלות פירעון

השאלה המרכזית שמטרידה כל חייב השוקל להיכנס להליך זה היא מה יקרה עם ביתו? האם ישנו חשש כי ייזרק מביתו?

ובכן, דירת המגורים זוכה למעמד מיוחד בחוק. הנאמן אינו יכול לממש דירת מגורים ללא אישור של בית המשפט. ואת שיקולי בית המשפט ניתן למצוא בסעיף 229 של חוק חדלות פירעון.

בית המשפט עשוי לאשר את מימוש דירת המגורים בתנאי שיוכח לו כי לחייב ובני משפחתו הגרים עמו ישנו סידור חלופי וסביר.

באופן כללי בית המשפט מסתכל על הדברים בצורה רחבה יותר, ולא בוחן רק את השאלה האם ישנו סידור חלופי או לא. למשל בית המשפט עשוי לשאול האם ישנן דרכים אחרות לגבות את החוב או האם מכירת הדירה באמת מהותית ביחס לגודל החוב.

ניסיון העבר מראה כי בית המשפט אינו ממהר לאשר את מימוש דירת המגורים, ויעדיף למצות כל אפשרות אחרת לפני שיורה על צעד זה. אך אנו מדגישים שוב כי כל מקרה הוא בעל מאפיינים שונים, ואל תסיקו הנחות כי בית המשפט לא יגע בביתכם אם לא בדקתם את הנושא עם עורך דין חדלות פירעון.

למעשה הטיעונים שתביאו בפני בית המשפט חשובים מאוד. לכן עו"ד הגנת הבית בחדלות פירעון הוא דבר שוב מאוד. עורך הדין מכיר את החקיקה ואת פסקי הדין התקדימיים, ולאחר שיבדוק את נסיבות המקרה יוכל להביא את הטיעונים הנכונים שיגנו על ביתכם מפני מימוש.

הגנת הבית בחדלות פירעון

במסגרת ההגנות שהחוק נותן לכם, ישנה דרישה של של דיור חלופי. כלומר במקרה בו בית המשפט יסכים לבקשת הנאמן לממש את הנכס, יש לדאוג עבור דיור חלופי עבור החייב ובני משפחתו.

בעבר הדיור החלופי ניתן לתקופה של 4 שנים, אך כיום במסגרת החוק החדש ניתן לקבל דיור חלופי לתקופה ארוכה, ואף דיור חלופי לכל החיים אם בית המשפט סבור כי לחייב לא תהיה יכולת לרכוש בית מגורים.

במידה וישנה משכנתה על דירת המגורים (או הערת אזהרה לטובת נושה אחר), הדיור החלופי יינתן לתקופה של 18 חודשים בלבד.

עו"ד הגנת הבית בחדלות פירעון

הגנת הבית בחדלות פירעון

הגנת בית מגורים בחדלות פירעון היא אחד השיקולים המרכזיים כבר בעת ההחלטה האם להיכנס או לא להיכנס להליך חדלות פירעון. כאשר אנו מדברים על הליך חדלות פירעון ליחיד, הבית הוא בדרך כלל הנכס המשמעותי היחידי העומד לרשותו של החייב. ובאופן טבעי נמצא בראש שיקוליו של עורך הדין.

לסיום אנחנו רוצים לצאת בצפירת הרגעה – לא כל כך מהר בית המשפט נוגע בדירת המגורים שלכם. אך מנגד, אסור להיות אדישים ויש להתייעץ עם עורך עו"ד הגנת הבית בחדלות פירעון עוד בטרם נכנסים להליך.

מחפשים עורך דין עבור הליכי פשיטת רגל ויציאה מחובות? משרדינו מעניק שירות מקצועי לחייבים וחדלי פירעון, תוך דגש על יחס אישי ומציאת פתרון משפטיים מיטביים עבור הלקוח.

עורך דין הוצאה לפועל עופר מצליח עומד לשירותכם בכל הסוגיות הקשורות לחדלות פירעון, עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל, התנגדות לביצוע שטר, הסדרי חובות והליכי הוצאה לפועל.

בגוגל מפות תוכלו למצוא הוראות הגעה למשרדינו.

"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏
אל תתייאשו! יש פתרון לחובות!
הצלחנו למחוק חובות למאות לקוחות מרוצים.
הסדר חובות יעיל - תשלום רק לאחר הצלחה!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה

מאמרים

הגנת הבית בחדלות פירעון
יצירת קשר
אל תתייאשו! יש פתרון לחובות!
הצלחנו למחוק חובות למאות לקוחות מרוצים.
הסדר חובות יעיל - תשלום רק לאחר הצלחה!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?