עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל

עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל הוא נושא מורכב. כאשר אדם נמצא בחובות, ולא מגיעים להסדר חוב, הנושים רוצים להשיב את כספם ולכן פותחים בהליכי הוצאה לפועל כנגד החייב. הליכים שמטרתם להפעיל עליו לחץ ולאלץ אותו לשלם את החוב. נעשה באמצעות הטלת עיקולים, צו איסור יציאה מהארץ ועוד. אך בפועל הם לפעמים דווקא מקשים עליו יותר. זה  

ההוצאה לפועל היא גוף ממשלתי שמטרתו היא לאכוף החלטות שיפוטיות, חיובים כספיים וגביית חובות. השם הרשמי של ההוצאה לפועל הוא רשות האכיפה והגבייה. לרשות זו כלים שונים על מנת להפעיל לחץ על החיב ולגרום לו לשלם את החוב. אחד הכלים העומדים לרשות ההוצאה לפועל הוא עיקול חשבון הבנק של החייב. 

לא קל להתמודד עם חובות. זהו לא רק עניין משפטי, זהו גם קושי נפשי לחייב ובני משפחתו. אך חשוב להיות מעשיים ולחפש את הפתרונות הנכונים ולא לשקוע לייאוש. במאמר זה נדבר על 4 האפשרויות שעומדות בפניכם במקרה והוטל עליכם עיקול. בעצם אנו מדברים על כיצד לבצע ביטול עיקול חשבון בנק. 

עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל
עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל

עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל – כיצד הוא מתבצע ?

לא רק רשות אכיפה והגבייה יכולה ליזום עיקול חשבון בנק, גם גופים אחרים כמו המוסד לביטוח לאומי, רשויות המע“מ, מס הכנסה, רשויות מוניציפליות וכו‘. כאשר מוטל העיקול נשלחת לחייב הודעה בכתב המודיעה על העיקול והדרישה לפרוע את חובותיו לצורך הסרת העיקול. אם קיבלתם מכתב שכזה, מומלץ לפנות מייד לעורך דין הוצאה לפועל על מנת לבחון את אפשרויות הפעולה. 

נקודה נוספת וחשובה מאוד היא שהעיקול אינו מקפיא כניסת כספים לחשבון. תוקפו של העיקול הוא ל 3 חודשים. כל סכום שיופקד לחשבון במהלך תקופה זו נחשב למעוקל לצורך פירעון החוב. למשל כאשר תופקד המשכורת שלכם, לא תוכלו להשתמש בה – היא מעוקלת. 

אין ספק שעיקול חשבון בנק הוא סנקציה קשה ומגבילה. אנו מניחים שאינכם משלמים את החוב בגלל קושי כלכלי, ולא מתוך בחירה. אך בפועל סנקציה זו יכולה לפגוע מאוד ביכולת שלכם לנהל חיים כלכליים תקינים. 

ביטול עיקול חשבון בנק
ביטול עיקול חשבון בנק

ביטול עיקול חשבון בנק

במקרה והוטל עליכם עיקול של חשבון הבנק, יש 4 אפשרויו תפעולה. אך לפני הכל כדאי לפנות ל עורך דין הוצאה לפועל על מנת לבחון את הדרך האפשרית והמומלצת עבור המקרה האישי שלכם. 

1. תשלום החוב באופן מיידי

על זה בדיוק אומרים יש רצוי ויש מצוי. אם תשלמו את החוב באופן מיידי, העיקול יוסר, ואפילו לא תזדקקו למשרד עורכי דין. אך בואו נהיה ריאליים, אם יכולתם לשלב את החוב, מראש לא הייתם מגיעים למצב הזה. 

2. הסדר חוב מול הנושים

עוד אפשרות ל ביטול עיקול חשבון בנק היא באמצעות הסדר חוב מול הנושים. אם הגעתם למצב שבו כבר הוטל עיקול, יש להתנהל מול עורכי הדין של הנושה. המטרה היא להגיעע לצורה מוסכמת להסדרת החוב. אם הגעתם להסדר, על הצד הזוכה להגיש ברשה לביטול הליכים בהוצאה לפועל. 

3. הסדר חוב מול רשויות ההוצאה לפועל

הסדר חוב
הסדר חוב

 

האפשרות השלישית ל ביטול עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל היא באמצעות פריסת החוב לתשלומים חודשיים שבהם אתם יכולים לעמוד. במקרה שכזה תתבצע חקירת כולות ויקבע לכם צו תשלומים שעליכם לעמוד בו. 

4. בקשה לביטול עיקול חשבון בנק

האפשרות הרביעית היא הגשת בקשה לביטול עיקול חשבון בנק (הגשת התנגדות). זהו אינו הליך שמגישים סתם כך. למשל משתמשים בהליך זה כאשר אתם מתכחשים לחוב, או שהחוב שולם בעבר ולפיכך העיקול אינו מוצדק. כובן שלצורך כך יש להציג את המסמכים הרלוונטיים .במקרה שכזה מומלץ לפנות ל עורך דין הוצאה לפועל. 

עורך דין הוצאה לפועל 

אין ספק שהטלת עיקול חשבון בנק היא סנקציה קשה עבור החייב. עיקולים יכולים לפגוע בכם בצורות שונות, וגם לפגוע ביכולת שלכם להתפרנס על מנת לסגור את החוב. מסיבה זו מומלץ לפנות ל עורך דין המתמחה בתחום ההוצאה לפועל, על מנת לבחון את האפשרות של הסדרת החוב מול הנושים או פריסת החוב לתשלומים בהוצאה לפועל והליך איחוד תיקים. יתכן גם כי הליך חדלות פירעון הוא ההליך המתאים עבורכם.

כמו כן, במידה ואתם מתכחשים לחוב, תזדקקו לעזרה משפטית. באמצעות עורך דין לענייני הוצאה לפועל תוכלו להגיש בקשה לביטול עיקול חשבון בנק. עורך הדין יסייע לכם להתנהל בצורה הנכונה והיעילה ולהגיע בסופו של דבר לביטול העיקול ו/או הסדר חובות המשרת אתכם. 

עורך דין הוצאה לפועל
עורך דין הוצאה לפועל

הוראות הגעה למשרדינו

עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל
עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל
[seerox_wpdki_dyn_keywords default="עורך דין חובות עופר מצליח"]

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר