הסדרי חובות

הסדרי חובות – כאשר מסלול החיים שלכם מביא אתכם למצב בו חובות מצטברים והכנסותיכם אינן מאפשרות לכם לסגור את החובות, יש צורך להגיע להסדר. והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא בעזרתו של עורך דין חובות.

רבים פונים אלינו עם השאלה איך למחוק חוב או איך לצאת מחובות. לפעמים מדובר בחובות לבנקים, לפעמים חובות אחרים. במאמר זה נציע לכם כמה ערוצי פעולה אפשריים, מפריסת תשלומים, דרך איחוד תיקים 3 אחוז ועד הליך חדלות פירעון. כמובן שבכל מקרה של חובות יש לבחון את המקרה הספציפי ולראות איזה פתרון מתאים עבורו. במאמר זה נסביר בקצרה על כל הליך, אך לא ניכנס לעומקו וכיצד הוא מתבצע. אנו מזמינים אתכם לייעוץ אישי במשרדינו.

הסדר חובות לבנקים

איך למחוק חוב

הלוואי והיה פתרון קסם המאפשר למחוק חובות כהרף עין, אך בפועל אין הסדר כזה. חובות צריך לשלם. אם אתם חייבים כסף לאדם פרטי או גוף מסחרי או רשות אחרת, החוק מעמיד לרשותם כלים לאכיפת התשלום. זאת באמצעות ההוצאה לפועל אשר יכולה להפעיל נגדכם סנקציות רבות הכוללות עיקולים וצו עיכוב יציאה מהארץ.

אם הגיעה אליכם דרישת תשלום ואין באפשרותכם לשלם את החוב במסגרת פרק הזמן שניתן לכם, יש לחפש אחר הסדרי חובות שיאפשרו לעשות זאת. למשל הסדר חובות לבנקים יכול להיות פריסה מחודשת של החוב על פני תקופה ארוכה יותר, עם תשלומים חודשיים קטנים יותר.

לגבי השאלה איך למחוק חוב – בישראל קיימת אפשרות חוקית אחת למחיקת חובות והיא הליך חדלות פירעון, עליו נדבר בהמשך. אפשרויות אחרות יכולות להיות באמצעות משא ומתן מול הנושים. במקרים מסוימים הם עשויים להסכים למחיקת חובות, בדרך כלל באופן חלקי ובמסגרת הסדר כולל. ישנם גם גופים, כמו למשל משרדי ממשלה או רשויות מקומיות, אשר לעתים עורכים מבצעי גביית חובות, ובמסגרתם הם מציעים הפחתת חובות תמורת תשלום מיידי. אם יש לכם חוב, זה לא פרקטי לחכות למבצע שכזה. יתר על כן, בדרך כלל אלו הם אינם החובות הכבדים.

איך למחוק חוב

הסדרי חובות

להלן כמה מסלולים שבהם ניתן לפעול, רשמנו אותם מן הקל אל הכבד.

בקשה לצו תשלומים בהוצאה לפועל

באופן כללי כאשר יש לכם חוב ונפתח תיק בהוצאה לפועל, אתם תקבלו דרישת תשלום המוגבלת בזמן. אם אין לכם את האפשרות לשלם את החוב, אתם מוזמנים לפנות להוצאה לפועל. ניתן להגיע איתם להסדר בו יקבע לכם צו תשלומים חודשי, דבר אשר יקל על תשלום החוב. הסדר חובות מסוג זה מתאים בדרך כלל לחובות קטנים ובעיקר חובות בודדים ולא הצטברות של חובות רבים ובסכומים גבוהים.

הערה: ישנם מקרים בהם דרישת החוב אינה מוצדקת ויש להילחם נגדה. למשל ישנם מקרים של שייקים מזויפים או מקרים של כישלון תמורה. אם זהו המקרה, כדאי לפנות אל עורך דין הוצאה לפועל.

איחוד תיקים 3

איחוד תיקים 3

איחוד תיקים מתאים למקרים שבהם ישנו ריבוי של תיקי הוצאה לפועל, דבר שכיח כאשר מסתבכים בחובות. כאשר נופלות עליכם צרות כלכליות, זה רק טבעי שתצברו חובות שונים ויפתחו תיקי הוצאה לפועל שונים. במקרה שכזה גם צו תשלומים לא יעזור, מכיוון שריבוי החובות הופך להוצאה חודשית גדולה. לכן אתם יכולים לבקש איחוד תיקים 3 אחוז, במסגרתו כל התיקים יאוחדו לתיק אחד, וצו התשלומים ייקח בחשבון את כל החובות ויתאים ליכולות הכלכליות שלכם.
הסדר זה מכונה איחוד תיקים 3 אחוז מכיוון שהדרישה היא לתשלום חודשי של לפחות 3% מגובה החוב. ולכן, גם מקרה זה אינו מתאים לכל מקרה.

פשיטת רגל

זהו בעצם הליך חדלות פירעון. במסגרת הליך זה יוקפאו הליכי הגבייה ותיכנסו להליך ממושך הכולל מימוש הנכסים שלכם וצו תשלומים חודשי. בסופו של ההליך ניתן לקבל הפטר חובות, כלומר מחיקה בפועל של החובות שלא ניתן לגבות. אך זאת רק לאחר שמוצו כל מאמצי הגבייה. תהליך זה כולל מגבולות רבות, והוא מיועד עבור מי שסך נכסיו והכנסותיו קטנים מגודל החובות.

לאחר שניתן צו לפתיחת הליכים מתחיל הליך בו הממונה על התיק חוקר את מצבכם הכלכלי והחובות, ומגבש הסדר. במהלך ההליך תדרשו להצטמצם בהוצאות, להגיש דוחות חודשיים וגם יוטלו עליכם מגבלות שונות. זהו הצעד הקיצוני ביותר ואינו מתאים לכל מקרה. התייעצו עם עו“ד פשיטת רגל בטרם תבחרו בהליך זה.

הסדר מול הנושים

במסגרת הליך חדלות פירעון, או יותר נכון בטרם ייחל ההליך יתבצע ניסיון להגיע להסדר נושים. כלומר להגיע להסכם ישירות מול הנושים ולחסוך את הליך חדלות הפירעון. זה תלוי ברצון הטוב של הנושים, אשר בדרך כלל יעשו שיקולי כדאיות. במקרים רבים הם יסכימו למחוק חלק מהחוב, תמורת קבלת חלק ממנו באופן מיידי.

במידה ויש לכם חוב, אתם תמיד יכולים לפנות אל הגוף או האדם לו אתם חייבים כסף, ולנסות להגיע להסדר. זאת מבלי לערב את ההוצאה לפועל. במקרים רבים זה הפתרון האידאלי, אך חשוב לעשות זאת בעזרת עורך דין להסדרי חובות שיסייע בניהול המשא ומתן.

הסדרי חובות

הסדר חובות לבנקים

אחת הסיבות בגינה אנשים פונים אלינו היא לצורך הסדר חובות לבנקים. ניתן לאפיין את החובות לבנקים כחובות בסכומים גבוהים ברוב המקרים, ובעיקר חובות מול גוף גדול וחזק. כלומר גוף עם מחלקה משפטית קשוחה ולרשותה אמצעים רבים, כך שחשוב להיות מוכנים עם עורך דין מטעמכם.

הסיבה לחובות לבנקים היא הלוואות, ובעיקר הלוואת משכנתה. הבנקים מעניקים לכם את המימון לרכישת הדירה, וכך אתם מתחייבים לסדרת תשלומים חודשיים הנמתחת על פני שנים רבות. ויתכן שביום מן הימים, תמצאו את עצמכם בנסיבות כלכליות בהן אינכם יכולים להסדיר את החוב לבנק.

כאשר לא תעמדו בתשלומי המשכנתה הבנק יתחיל לחייב אתכם בקנסות וריבית פיגורים, ובמהירות הדבר יתגלגל אל המחלקה המשפטית אשר תאיים בהליכים משפטיים. ולא רק תאיים, אלא באמת תפתח בהליכים משפטיים וניסיונות לממש את הנכס עבורה הוענקה המשכנתה.

בוודאי שאינכם רוצים להגיע למצב זה, לכן יש לפנות אל הבנק, ויפה שעה אחת קודם, ולנסות להגיע איתם להסדר.

במקרים רבים הסדר חובות לבנקים כולל פריסה מחודשת של החוב, על מנת לאפשר לכם תשלומים חודשיים נמוכים יותר. המשמעות של זה היא שגם תשלמו יותר בסך הכל, אך זהו יכול להיות הרע במיעוטו. אך ניתן להגיע להסדרים שונים, ולעתים הבנקים מוכנים גם למחוק חלק מהחוב.

הוראות הגעה למשרדינו

הסדרי חובות
"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר
לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏

מאמרים

יצירת קשר
נקלעתם לחובות?
הסדרי חוב על בסיס תוצאה בלבד
תשלום רק לאחר הסדר החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?