משרד עורכי דין לייצוג חייבים בתל אביב ובמרכז

משרד עורכי דין לייצוג חייבים בתל אביב ובמרכז מסייע לאנשים רבים להתמודד עם חובות. ההתמודדות עם חובות היא אינה דבר קל. עורכי הדין כמובן מתעסקים בהיבט המשפטי של החובות, ומספקים לחייב כלים משפטיים שונים לצורך התמודדות עם החובות והסדרתם. אך איננו יכולים להיות אדישים לקושי הנפשי הכרוך בחובות. כאשר אנשים מקבלים מכתבים מעורכי דין ובהם דרישות להסדרת החוב, כאשר נפתחים תיקי הוצאה לפועל ומתבצעים עיקולים, הגבלות על חשבון הבנק ועוד – כל אלו משתקים את החיים והופכים אותם לקשים מאוד. הדבר גובה מחיר אישי לא רק מהחייב, אלא מכל משפחתו. במקרים רבים קשה לראות את האור והחייבים מוצאים את עצמם אובדי עצות. 

כאשר פונים אל משרד עורכי דין לייצוג חייבים בתל אביב ובמרכז, מייד עורך דין חובות נכנס לתמונה. עורך הדין מביא איתו לא רק ידע משפטי, אלא גם נקודת מבט חיצונית המאפשרת לו לראות את הפתרונות שאינכם רואים, ואולי אינם מודעים לקיומם. הדבר הראשון שעורך הדין בוחן הוא את היקף החובות ומהותם, וזאת לצד יכולותיכם הכלכליות. וכך הוא מסייע לכם למצוא את הדרך לצאת מהחובות. 

הכלים המשפטיים הם רבים וכל מקרה דורש פתרון אישי. ישנן אפשרויות שונות בהן ניתן להשתמש לצורך התמודדות עם החובות, להלן כמה דוגמאות:

הסדר מול נושים – במקרים רבים ניתן ליזום פניה אל הנושים, כמו למשל הבנקים, לצורך הגעה להסדר חובות התואם ליכולות הכלכליות של החייב. גם כאשר מדובר בבנקים ניתן להגיע איתם להסדרים אשר ימנעו שימוש בהליכי הוצאה לפועל או תביעות משפטיות.

הליכי חדלות פירעון ליחיד – זוהי אינה האפשרות הראשונה שנבחר בה, אך במקרים מסוימים הדרך לצאת מהחובות היא באמצעות הליך חדלות פירעון. 

איחוד תיקים – פתרון אשר יכול להתאים לחייבים שנגדם עומדים תיקי הוצאה לפועל .במקרים אלו החייב מוצא את עצמו מתמודד עם צווי תשלומים שונים בו זמנית, ולכן אינו יכול לעמוד בהם. הגשת בקשה לאיחוד תיקים באמצעות עורך דין הוצאה לפועל יכולה לשנות את התמונה. 

הפחתת חובות בהוצאה לפועל – לחוב עצמו מתווספות ריביות פיגורים המנפחות את החוב. ישנן נסיבות בהן ניתן לפנות אל ההוצאה לפועל ולהגיש בקשה להפחתת חובות. 

הוצאה לפועל סגירת חובות

הוצאה לפועל סגירת חובות 

ישנן דרכים שונות להגיע להסדרים ולסגור את החובות מול ההוצאה לפועל, אך תמיד חשוב להיעזר ב עורך דין לסגירת חובות אשר יודע להתנהל מול ההוצאה לפועל. 

כבר הזכרנו את האפשרויות של איחוד תיקים ואת הליכי חדלות פירעון. אך לא לצד אלו, אותם ניתן להגדיר כפתרונות אסטרטגיים, יתכן כי צריך גם להתמודד באופן נקודתי עם הגבלות שונות המוטלות על ידי ההוצאה לפועל בניסיון. למשל ההוצאה לפועל עשויה להשתמש בסנקציות כמו הגבלות על רישיון הנהיגה, הטלת צו איסור יציאה מהארץ, עיקול חשבון בנק ועוד. עורך הדין יכול לסייע לכם להתמודד עם הסנקציות הללו, במקרים רבים ישנן נסיבות המאפשרות לדרוש את הסרתן. 

וכאשר אנו מדברים על הוצאה לפועל סגירת חובות, עלינו לזכור שישנם גם מקרים בהן התיקים בהוצאה לפועל אינם מוצדקים. למשל לפעמים ישנן נסיבות בהן ניתן להגיש התנגדות לביצוע שטר (למשל במקרה של כישלון תמורה). או למשל טענת פרעתי כאשר נפתח נגדכם תיק ויש לכם הוכחות כי החוב כבר שולם. 

הליכי חדלות פירעון ליחיד

הליכי חדלות פירעון ליחיד

ישנם מקרים בהם המוצא היחידי הוא באמצעות הליכי חדלות פירעון. אם סך ההכנסות והנכסים שלכם אינם מאפשרים לשלם את החובות, יתכן שזהו הפתרון עבורכם. אך חשוב לפנות לעורך דין חדלות פירעון על מנת להבין את ההליך לעומקו ואת כל המשמעויות שלו בטרם פותחים בהליך.

על פי חוק חדלות פירעון החדש ניתן לפתוח ב הליכי חדלות פירעון ליחיד ישירות מול ההוצאה לפועל, כאשר מדובר בחובות קטנים – חובות בסכום נמוך מ 153,152.17 ש“ח. 

על מנת להגיש את הבקשה יש לעמוד בתנאים המקדימים:

  1. החייב נמצא במצב של חדלות פירעון, או שקבלת התו תמנע ממנו להגיע למצב זה. 
  2. סכום חובותיו עולה על 51,050.72 ש“ח ונמוך מ 153,152.17 ש“ח (הסכומים מתעדכנים מידי שנה, סכומים אלו נכונים לשנת 2022). במקרים מיוחדים יתקבלו בקשות גם בסכום נמוך. 
  3. לחייב זיקה לישראל על פי אחד התנאים הבאים:
  • מרכז חייב בעת הגשת הבקשה הוא בישראל.
  • מרכז חייב בחצי השנה שקדמה להגשת הבקשה היה בישראל.
  • עסקיו בישראל.
  • יש לו נכסים בישראל.

הגשת הבקשה כרוכה בתשלום אגרה בסך 900 ש“ח. 

מומלץ לפנות לעורך דין חדלות פירעון על מנת לקבל הנחיות מלאות לגבי אופן הגשת הבקשה ולקבלת הסבר על ההליך והשלכותיו.

משרד עורכי דין לייצוג חייבים בתל אביב ובמרכז

אם אתם מתמודדים עם חובות, פנו אל משרד עורכי דין לייצוג חייבים בתל אביב ובמרכז. לכל אדם רמת הכנסה שונה, נכסים שונים וצרכים שונים. גם החובות יכולים להיות שונים במהותם. ישנם חובות שאינם ברי הפטר, ולכן הליך חדלות פירעון הוא לא בהכרח הפתרון האידאלי עבור כל אדם. עורך דין יבדוק את נסיבות המקרה וימליץ לכם על אסטרטגיית הפעולה שתוציא אתכם מהחובות. 

משרדינו נמתא ברחוב הארבעה 28 ת"א מגדל צפוני קומה 5 – הוראות הגעה בגוגל

משרד עורכי דין לייצוג חייבים בתל אביב ובמרכז

משרד עורכי דין לייצוג חייבים בתל אביב ובמרכז

הליכי חדלות פירעון ליחיד

הוצאה לפועל סגירת חובות

הוצאה לפועל סגירת חובות
[seerox_wpdki_dyn_keywords default="עורך דין חובות עופר מצליח"]

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר