עורך דין מחיקת חובות

כאשר אתם קורסים תחת החובות ולא יודעים מה לעשות, זהו הרגע לפנות אל עורך דין מחיקת חובות. איננו רוצים להשלות אתכם כי יש לנו פתרון קסם שיעלים את החובות, אך מצד שני בהחלט ישנם צעדים משפטיים ופתרונות יצירתיים שניתן להשתמש בהם.

הצעד הראשון חייב להיות פניה אל עורך דין חובות. ויש לכך כמה סיבות. הסיבה הראשונה היא שתחת העומס הנפשי של החובות אתם מתקשים לקבל החלטות. הנושים לוחצים עליכם, יש עיקולים בהוצאה לפועל והלחץ הוא כבד מאוד -עליכם ועל המשפחה. עורך דין לענייני הוצאה לפועל וחובות יכול לנתח את הדברים בקור רוח, ולסייע לכם למצוא את הדרך.
הסיבה השנייה היא שעורך הדין מכיר את כל הליכי ההוצאה לפועל והזכויות שלכם. הוא יודע מה היתרונות והחסרונות של כל הליך ויכול להמליץ על תכנית פעולה.

עורך דין מחיקת חובות

איך יוצאים מחובות

בעבר היה קיים הליך של מחיקת חובות למעוטי יכולת, כיום ההליך זה לא קיים (לפחות לא באופן שהיה קיים פעם). על מנת לצאת מהחובות יש צורך ב 3 צעדים:

  1. ניתוח של המצב הכלכליעורך דין להסדרי חובות יסייע לכם לבחון את כל האמצעים העומדים לרשותכם. יש לבחון את כל מקורות ההכנסה, את כל ההוצאות ואת היקף החובות.
  2. תכנית כלכלית – אין ברירה צריך להצטמצם בהוצאות ויש לוותר על כל ההוצאות שאינן חיוניות.
  3. מציאת הסדר – במקרים רבים אנו רואים שישנו חוב או כמה חובות מרכזיים, ועוד כך מיני חובות קטנים נלווים. למשל יתכן כי יש לכם חוב משמעותי לבנק, אך המצב הכלכלי גם הביא לחוב קטן לעייריה, חוב לחברת הסלולר וכו. יש לבחון את הכל ולגבש הסדר. במקרים מסוימים נבקש צו חדלות פירעון, אך זהו לא בהכרח הפתרון בכל מקרה. ישנם כלים שונים כמו איחוד חובות (איחוד תיקים בהוצאה לפועל) או בקשה לצו תשלומים.

מחיקת חובות למעוטי יכולת

בעבר היה קיים הליך של מחיקת חובות למעוטי יכולות בהוצאה לפועל. הליך אשר ידוע בתור מחיקת חובות לחייב מוגבל באמצעים. מאז כניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, ההליך הישן התבטל ומחיקת חובות מתבצעת באמצעות הליך חדלות פירעון (דבר שיכול להיות בהוצאה לפועל או אל מול הממונה על חדלות פירעון בהתאם לגובה החוב).

מכיוון שהליך מחיקת חובות למעוטי יכולת במתכונתו הישנה אינו רלוונטי, אין צורך להרחיב עוד בנושא.

מחיקת חובות למעוטי יכולת

צו חדלות פירעון

כאשר אנו אומרים צו חדלות פירעון אנו בעצם מתכוונים להגשת בקשה לפשיטת רגל.

צו חדלות פירעון בעצם מתחיל את הליך חדלות הפירעון. על מנת לקבל את הצו יש להגיש בקשה לפתיחת הליכי חדלות פירעון ולעמוד בכל התנאים.

המטרות של צו חדלות פירעון הן:

  • לשקם את חייב הכלכליים של החייב. זה יעשה באמצעות קביעת תכנית כלכלית המורכבת מתשלומים חודשיים ומימוש נכסים בבעלותו של החייב, ובסופה יינתן הפטר (מחיקת החובות).
  • למקסם את גביית החוב והתשלום לנושים.

להליך זה יתרונות וחסרונות. נתחיל מהיתרונות: עם קבלת הצו יוקפאו הליכי הגבייה, דבר שיחזיר נורמליות מסוימת לחיים שלכם. ובסופו של התהליך גם תוכלו ליהנות ממחיקת חובות. לא יהיה ניתן לתבוע אתכם על חובות שנמחקו.

החסרונות: זהו הליך ארוך הנמשך 4 שנים. במהלך תקופה יוטלו עליכם מגבלות שונות, כמו איסור שימוש בכרטיסי חיוב וצו עיכוב יציאה מהארץ. אתם תדרשו לשלם תשלומים חודשיים ויתבצע תהליך של מימוש הנכסים שעומדים לרשותכם (בכפוף למגבלות בחוק). עוד דבר שניתן להזכיר בחסרונות הוא שלא ניתן לקבל הפטר על כל סוגי החובות.

ניתן לקרוא עוד על הליך חדלות פירעון והאופן שבו הוא מתבצע במאמרים שפרסמנו כאן באתר. אך בכל מקרה חשוב תמיד להתייעץ עם עורך דין מחיקת חובות. הוא יסייע לכם להבין בהקשר הפרטי שלכם את כל המשמעויות, וכמובן לבחון אם אכן מדובר בהליך המתאים. בתור כלל אצבע כדאי לכם לקחת זאת בחשבון כהליך שפונים אליו כאשר אין ברירה אחרת, ולא ברירת המחדל.

צו חדלות פירעון

עורך דין מחיקת חובות

מתמודדים עם חובות? אנו מזמינים אתכם לפנות למשרדינו. כאן עורך דין מחיקת חובות יבחן את המקרה וימליץ לכם על כיווני הפעולה המתאימים.

ישנן אפשרויות שונות למחיקת חובות, חלקן מבוססות על הסדרים באופן ישיר מול הנושים ושלא במסגרת הליך חדלות פירעון. אם הדבר אפשרי, זוהי בהחלט דרך שעשויה להיות מועדפת. במשרדינו נוכל לבחון את הנסיבות ולבחור בדרך הנכונה.

בכל החלטה שתתקבל, אנו נסייע לכם בכל ההליכים המשפטיים וההתנהלות מול הנושים, ההוצאה לפועל, הממונה על חדלות פירעון ובתי המשפט. מדובר בהליכים בירוקרטיים לא קלים, וישנו יתרון משמעותי לסיוע משפטי.

הוראות הגעה למשרדינו בגוגל מפות

צו חדלות פירעון
"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר
לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏

מאמרים

יצירת קשר
נקלעתם לחובות?
הסדרי חוב על בסיס תוצאה בלבד
תשלום רק לאחר הסדר החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?