הוצאה לפועל ביטול עיקול

הוצאה לפועל ביטול עיקול הוא נושא המטריד רבים המתמודדים עם הליכי הגבייה של ההוצאה לפועל. האם ניתן לבצע הסרת עיקול ובאילו נסיבות? במאמר זה נשתדל לענות על כל השאלות לגבי ביטול עיקולים הוצאה לפועל. אך יחד עם זאת חשוב לנו להדגיש כי כל חייב נמצא בנסיבות אחרות ומאפיינים ייחודים של המקרה, ואין תחליף לייעוץ משפטי פרטני באמצעות עורך דין חובות.

כאשר אדם נקלע לחובות זהו עשוי להיות סחרור מסוכן. הטבע של חובות הוא לגדול ולהתנפח. אנשים הנמצאים בחובות מתחילים לקבל קנסות וריביות, וגם מעגל האנשים והגופים להם הם חייבים כסף הולך ומתרחב. ומנגד, הליכי הגבייה הכוללים עיקולים וסנקציות עלולים לפגוע ביכולת שלהם להתפרנס.
מצבים אלו מייאשים מאוד, וגובים גם מחיר נפשי מהחייבים ובני משפחותיהם. לא כדאי להיות לבד מול הנושים וההוצאה לפועל, פנו אל עורך דין הוצאה לפועל על מנת למצוא את הפתרונות ולבנות את האסטרטגיה ליציאה מהחובות. הסרת עיקול זה או אחר יכולה להיות פעולה נקודתית שננקוט במהלך התהליך, אך יש לחשוב על התמונה הגדולה ולחתור להסדרת החובות.

הוצאה לפועל ביטול עיקול

הוצאה לפועל ביטול עיקול

לפני שנדבר על ביטול עיקולים הוצאה לפועל בואו נזכר כי העיקולים הוטלו בעקבות חוב. כלומר הסרת החוב היא הדרך הקצרה, הבטוחה והמהירה ביותר להסרת העיקול. נכון, הדברים אינם פשוטים. ברוב המכריע של המקרים החייב אינו יכול לסגור את החוב בכזו קלות, אחרת בכלל לא היה נקלע לאותה הסתבכות בחובות. אך ניתן לחתור להסדר מוסכם, אשר יביא להסרת העיקול.

עו“ד הוצאה לפועל יכול לסייע לכם לגבש הסדרים שונים מול הזוכה, ולאחר שהושג הסדר מוסכם בין הצדדים יהיה ניתן להסיר את העיקול. כמובן שיהיה עליכם לעמוד בהסדר זה, אחרת העיקולים יחזרו. יכולים להיות הסדרים הנעשים ישירות מול הזוכה, ויכולים להיות הסדרים מול ההוצאה לפועל כמו למשל צו תשלומים או הליך חדלות פירעון במקרים קיצונים יותר.

הסרת עיקול

ביטול עיקולים הוצאה לפועל

כמו כל הליך בהוצאה לפועל, הכל מתחיל בהגשת טופס, גם ביטול עיקולים הוצאה לפועל נעשה באמצעות הגשת טופס 214 – טופס בקשה לביטול או עיכוב או חידוש הליכים והגבלות . בטופס יש לסמן את סעד 62 המתייחס לביטול הליכים.

במסגרת הטופס יש לפרט את הסיבה בגינה מבקשים להסיר את העיקול. כפי שאמרנו הדרך הקלה ביותר להסרת העיקול היא באמצעות תשלום החוב או הגעה להסדר מול הזוכה. גם במקרה זה יש למלא את טופס 214, ולציין שהחוב שולם או שישנו הסדר. עליכם גם להציג את ההסדר להוצאה לפועל.

גם כאשר החוב לא שולם או שלא הושג הסדר עם הזוכה, עדיין ישנם ערוצי פעולה באמצעותם אפשר לפעול לצורך הסרת עיקול. למשל במקרה של עיקול חשבון בנק.

עיקול חשבון בנק הוא צעד קיצוני שההוצאה לפועל יכולה להשתמש בו. אך גם הוא נתון למגבלות שונות, ולפעמים בעזרת עורך דין ניתן לבטל את העיקול. למשל ישנם כספים שאסור לעקל כמו דמי מזונות או שכר עבודה מוגן. ואפילו יתכנו מקרים בהם החייב מוצא את עצמו במצב שבו עיקול חשבון הבנק הוא מה שמונע ממנו לשלם את החוב. וישנם גם מקרים נוספים, חשוב להתייעץ עם עורך דין הוצל“פ ולפעול במהירות.
גם במקרה של עיקול משכורת ישנן דרכים לביטול עיקול משכורת, למשל באמצעות חוק הגנת השכר, סכומים שפטורים מעיקול או חקירת יכולת. וכמובן, במקרים מסוימים כדאי לפנות להליך חדלות פירעון במסגרתו יעצרו הליכי הגביה (אל תעשו זאת ללא התייעצות עם עורך דין להסדרי חובות).

ביטול עיקולים הוצאה לפועל

הסרת עיקול

הוצאה לפועל ביטול עיקול היא כאב ראש לא קטן. אין מדובר אך ורק במילוי של טופס, זה לא יפתור את הבעיה. יש צורך לבחון את כל נסיבות המקרה בעזרת עורך דין. עורך הדין יבחן את היקף החובות, הסכומים והגופים שלהם אתם חייבים. הוא ינתח את היכולות הכלכליות שלכם, ויבדוק מהי הדרך הטובה ביותר לצורך יציאה מהחובות. הגשת בקשה לביטול עיקול, או כל בקשה אחרת להוצאה לפועל היא רק חלק מהפרטים הטכניים הקטנים, אך דרושה כאן תכנית מקיפה.

מתמודדים עם חובות בהוצאה לפועל? הנושים רודפים אחריכם ואתם נחנקים מהעיקולים והסנקציות השונות? משרד עורכי דין הוצאה לפועל עופר מצליח מביאים איתם את הניסיון הדרוש בהתמודדות עם חובות. למשרדינו ניסיון רב בענייני הוצאה לפועל, חדלות פירעון וחובות.

במסגרת התיקים הרבים והלקוחות שלהם הענקנו שירות ישנם מקרים שונים של הסדרי חובות לבנקים, בקשה לצו תשלומים, חדלות פירעון של חברה, התנגדות לביצוע שטר ועוד.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק.

 

"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏
אל תתייאשו! יש פתרון לחובות!
הצלחנו למחוק חובות למאות לקוחות מרוצים.
הסדר חובות יעיל - תשלום רק לאחר הצלחה!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה

מאמרים

הסרת עיקול
יצירת קשר
אל תתייאשו! יש פתרון לחובות!
הצלחנו למחוק חובות למאות לקוחות מרוצים.
הסדר חובות יעיל - תשלום רק לאחר הצלחה!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?