חובות בעקבות המלחמה

חובות בעקבות המלחמה | עיקולים הוצאה לפועל בעקבות המצב | חובות בעקבות המצב

לצד כל הסיפורים וחוויות המלחמה הקשות, ישנו מחיר נוסף והוא חובות בעקבות המלחמה. רבים מאיתנו מרגישים את הנטל הכלכלי וצוברים חובות בעקבות המצב. חלקנו כבר הגענו אל המלחמה עם מצב כלכלי בעייתי, ועכשיו הוא רק החמיר.

בקלות ניתן לצבוא חובות עקב המלחמה, ואנו שומעים סיפורים שכאלו בכל יום. רק דמיינו את בעל המסעדה החדשה באשדוד, שבדיוק לקח הלוואה לצורך מימון פתיחת העסק, ולאחר כמה ימים פרצה המלחמה אשר שיתקה את פעילותו. בעקבות המצב הביטחוני הוא נאלץ לסגור את העסק, אך עדיין עליו לעמוד בהתחייבויותיו כלפי הבנק.

ישנן גם משפחות שנאלצו להפסיק את השגרה שלהם ולהתפנות מביתם, דבר שגם מייצר עבורם הוצאות, וככל הנראה גם פגע בהכנסתם.

וחשוב להבין מה קורה עם עסקים שהגיעו אל פשיטת רגל בעקבות המלחמה. כל עסק שנפגע, גורם למעגלים מתרחבים של נזק כלכלי גם לספקים שאיתם הוא עובד, וגם העובדים שהוא מעסיק. כך שבסופו של דבר כל אחד יכול להרגיש את מחיר המלחמה.

לא חסרים מקרים ודוגמאות של אנשים ועסקים הצוברים חובות עקב המצב, עד לכדי מקרים של פשיטת רגל עקב המלחמה.

חובות בעקבות המצב

חובות בעקבות המלחמה

נכון שישנו סיוע ממשלתי, כמו מענקים לעסקים, פיצויים למפונים ומענקים לאנשי המילואים. וישנם גם גופים פרטיים כמו הבנקים, אשר הסכימו לדחות את תשלומי המשכנתאות. אך לא תמיד הדברים הללו מספיקים.

ישנם אנשים, משקי בית ועסקים אשר יצליחו לעבור את התקופה הקשה בזכות אותם מענקים וסיוע. אך אנו גם יודעים כי תמיד ישנם מקרים הנופלים בין הכיסאות, והמלחמה הזו תסתיים עם מקרים רבים של חובות שלא קל לצאת מהם. ורבים יחפשו הסדרי חובות מול בנקים או גופים אחרים לאחר המלחמה.

ברגעים אלו הלחימה עדיין נמשכת, וקשה לנו לראות את תמונת המצב הכלכלית. אך עבור רבים זו תהיה המציאות ביום שאחרי המלחמה. אך איננו רוצים לייצר תמונת מצב קודרת, בסופו של דבר הכלכלה תתניע מחדש. ייוצרו הזדמנויות חדשות, ועסקים יפרחו.

אם הנכם מתמודדים עם חובות עקב המלחמה, ואף חוששים להגיע למצב של חדלות פירעון ושיקום כלכלי, מוטב לפנות לייעוץ משפטי. לא כדאי לדחות זאת, ככל שתקדימו כך יהיה יותר טוב. יש לבצע ניתוח של היכולות הכלכליות אל מול החובות, ולחתור להסדיר את כל החובות.

יתכן כי רוח הסולידריות החברתית ששוטפת אותנו, תסייע לנושים לפתוח את הלב ולהגיע להסדרים מקלים. אך חשוב לשים את הדברים על השולחן, להציג את בעיותיכם הכלכליות ולנקוט בגישה יוזמת ואקטיבית לגבי החובות. בין אם זה הסדר חובות לבנקים, או כל גוף אחר, תמיד גישה אחראית ויוזמת תוערך.

עיקולים הוצאה לפועל בעקבות המצב

עיקולים הוצאה לפועל עקב המלחמה

לגבי עיקולים, רשות האכיפה והגבייה מבינה שזו תהיה גזרה שהציבור לא יכול לעמוד בה. המשק נמצא בתקופת חירום, רבים נמצאים בשירות מילואים וכולנו לוקחים חלק במאמץ המלחמתי. לכן ההוצאה לפועל מתנהלת במתכונת חירום, וכבר מרגעי המלחמה הראשונים הוחלט כי לא יבוצעו עיקולים בתקופה זו.

על פי הודעת ההוצאה לפועל – לא יוטלו עיקולים חדשים בזמן המלחמה, ולא יבוצעו עיקולים שהוטלו בטרם המלחמה.

יתר על כן, ההוצאה לפועל מגלה התחשבות ונכונות לבטל עיקולים שהוטלו קודם, במידה וישנן נסיבות המצדיקות זאת. אך לצורך כך יש להגיש בקשה לביטול עיקול ולנמק את נסיבות המצב ומדוע אתם מבקשים לבטל את העיקול. את הבקשה ניתן לעשות באמצעות טופס 214 הוצאה לפועל. כמובן שמוטב לעשות זאת בעזרת עורך דין הוצאה לפועל.

עיקולים הוצאה לפועל בעקבות המצב

מרגש לראות את כל חיילי המילואים שלא חיכו לצו 8 וכבר התייצבו למען הגנת המדינה ואזרחיה. ולכבודם של חיילי המילואים שר הביטחון סיכם עם שר האוצר על חבילת מענקים מיוחדת המתווספת לזכויות שבשגרה.

בין ההטבות השונות ישנו מענק חד פעמי נצבר, החל מהיום השמיני למילואים ועל פי מפתח של 70 ש“ח ליום, עד לתקרה של 1,100 ש“ח.

הורים לילדים עד גיל 14, אשר שירתו במילואים 8 ימים ומעלה, יקבלו מענק של 2000 שקלים, זאת בנוסף למענק שהוזכר. גם שכר המינימום של חייל מילואים הוגדל ב 40%. כאשר הנהנים העיקריים הם מחוסרי עבודה או אלו המשתכרים בשכר נמוך.

כמו כן ישנה התייעלות בירוקרטית – התשלום יתקבל בסוף החודש ולא בסוף תקופת המילואים, וזאת גם באופן אוטומטי ישירות לחשבון הבנק וללא צורך בהגשת תביעה.

חובות בעקבות המלחמה

אך מייד עם אישור המענקים נשאלה השאלה עבור מי שנמצא בחובות, האם ישנה סכנה כי המעניקים המיוחדים שקיבלו יעוקלו?

שאלה זו הטרידה רבים אשר חששו כי לא יזכו ליהנות מאותם מענקים, גם כאן יש לנו בשורות טובות – ועדת הכספים של הכנסת אישרה את החלטת השרים המגנה על כספים אלו מפני עיקול.

ועדת הכנסת גם הסמיכה את שר האוצר ושר המשפטים לקבוע מענקים מנהליים נוספים בעתיד, אשר גם הם ייהנו מהגנה מלאה או חלקית מפני עיקול, במידה וישנה הצדקה לכך.

נכון לרגעים אלו הלחימה עדיין נמשכת, ויתכנו גם הטבות נוספות. אין ספק כי הממשלה תצטרך להציג תכנית שיקום כלכלית, ויש להמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות.

משרדינו ימשיך לעמוד לעזרתם של כל אלו שנקלעו לחובות עקב המלחמה, ומקרי פשיטת רגל עקב המצב. עורך דין חובות עופר מצליח – הוראות הגעה למשרדינו

 

חובות בעקבות המלחמה | עיקולים הוצאה לפועל בעקבות המצב | חובות בעקבות המצב

 

"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏
אל תתייאשו! יש פתרון לחובות!
הצלחנו למחוק חובות למאות לקוחות מרוצים.
הסדר חובות יעיל - תשלום רק לאחר הצלחה!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה

מאמרים

חובות בעקבות המלחמה
יצירת קשר
אל תתייאשו! יש פתרון לחובות!
הצלחנו למחוק חובות למאות לקוחות מרוצים.
הסדר חובות יעיל - תשלום רק לאחר הצלחה!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?