תביעות כספיות

נראה כי רוב התביעות המוגשות לבתי המשפט הן תביעות כספיות, למרות השוני הגדול בין כל התביעות. כאשר הצדדים אינם מצליחים לפתור את הסכסוך ביניהם, זה שתובע את הכסף יפנה לבית המשפט על מנת שיכריע בנושא. כמובן שישנן ערכאות משפטיות שונות, וזה כבר תלוי בנסיבות המקרה. תביעות בסכום נמוך מוגשות לבית משפט השלום. אך כאשר מדובר בסכומים העולים על 2.5 מיליון שקלים, יש להגיש את התביעה בבית המשפט המחוזי.

וישנן גם ערכאות משפטיות נוספות כמו בית המשפט לענייני משפחה עבור סכסוכים כספיים בתוך המשפחה. ויש גם את בית הדין לעבודה, אליו פונים במקרה של תביעה כספית כנגד המעסיק.

וישנם עוד גופים בעלי סמכויות שיפוטיות, בכפוף לתנאים ומגבלות. למשל ההוצאה לפועל יכולה לפעול כאשר מדובר בבקשה לביצוע שטר או המחאה. מי שמחזיק בהמחאה או שטר שהגיע מועד פירעונו יכול לפעול לגביית החוב ישירות מול ההוצאה לפועל, וללא צורך של הגשת תביעה בבית המשפט. דוגמה נוספת לגוף שיכול לקבל החלטות שיפוטיות במקרים מסוימים היא המפקח על הבתים המשותפים (במקרה של סכסוכים כספיים בין דיירים).

תביעות כספיות עלולות להיות דבר מורכב, זאת מכיוון שכל צד שומר על האינטרסים שלו ויכול להביא נימוקים שונים להדוף את טענות התביעה. וכמובן, חלק גדול מהתביעות הכספיות נוצר בגלל חייבים שאין להם את היכולות הכלכליות לשלם את החוב. דבר שמחייב נקיטת אמצעים שונים כמו פתיחת תיק בהוצאה לפועל, והגשת בקשות לצורך קידום הגבייה.

יתר על כן, דרושה סבלנות. תביעות על רקע כספי עלולות להיגרר זמן רב. ובשורה התחתונה, הדרך הטובה ביותר לנהל אותן ביעילות, בסבלנות ובעיקשות, היא בעזרתו של עורך דין תביעות כספיות.

תביעות כספיות

תביעות כספיות

למרות כי ההמלצה שלנו היא להתנהל בעזרתו של עורך דין תביעות כספיות, להלן כמה אפשרויות פעולה של זוכים שכדאי להכיר. כמובן שאפשרויות אלו אינם מכסות כל מקרה, אך הן האלף-בית של גביית חובות:

תביעה על סכום קצוב – זהו הליך שניתן לעשות בהוצאה לפועל, עבור חובות שאינם עולים על 75,000 שקל. תביעה על סכום קצוב היא תביעה שבה הסכום ידוע, או לכל היותר ניתן לחשב אותו בחישוב אריתמטי פשוט. למשל כאשר ישנה התחייבות לתשלום סכום מסוים שלא כובדה.

הגשת התביעה דורשת את הגשת הראיות, העתק של התראה שנשלחה לחייב בדואר רשום, וכמובן ניסוח כתב תביעה. לכן תמיד מוטב לעשות זאת באמצעות עו“ד הוצאה לפועל.

דוגמה לתביעה שאינה תביעה על סכום קצוב יכולה להיות תביעת רשלנות רפואית. זוהי תביעה בה אדם מגיש תביעת פיצויים בגין נזק שנגרם לו, ובית המשפט יצטרך להפעיל שיקולים שונים על מנת לקבוע את סכום הפיצוי. החלטה שכזו אינה נחשבת לתביעה על סכום קצוב, ואינה בסמכות ההוצאה לפועל.

הערה: אם סכום התביעה אינו עולה על 25,000 שקל ניתן להגיש תביעה במסלול מקוצר. זהו הליך שאמור להקל על הזוכה ולאפשר הליך גבייה של ”שגר ושכח“. האם זה באמת עובד? על כך הדעות חלוקות.

בקשה למימוש פסק דין – זהו הליך דומה לבקשה שהזכרנו קודם, אך כאן הפנייה להוצאה לפועל היא על מנת לממש החלטה של בית משפט. הזכרנו קודם את דוגמת תביעת הרשלנות; נניח ובית המשפט פסק פיצוי מסוים, והחייב אינו משלם את הסכום. באמצעות פסק הדין שניתן בבית המשפט, ניתן לפתוח תיק בהוצאה לפועל ולבקש מהם לפעול לגביית החוב.

אם חשבתם שלאחר הגשת הבקשה ההוצאה לפועל מייד עוזבת את הכל ורצה לגבות עבורכם את החוב, אתם יכולים להצטרף לרשימה של עשרות אלפי התיקים שעומדים בהוצאה לפועל ומחכים. ללא עורך דין לחובות, קשה מאוד לקדם את העניינים. ההתנהלות מול ההוצאה לפועל דורשת מעורבות והגשת בקשות לקידום התיק.

עורך דין תביעות כספיות

עורך דין תביעות כספיות

למרות הדומיננטיות של ההוצאה לפועל בנושאי תביעות כספיות, עדיין אנו זקוקים לבתי המשפט. מדובר בהרבה יותר מגבייה של חוב, והתביעות יכולות להתרחש על רקעים שונים, כמו בעיות עם דייר סרבן, תביעות בין עסקים בגין הפרת חוזה ועוד.

וכל מה שאמרנו עד עכשיו נאמר מתוך נקודת המבט של הזוכים. אך לא נשכח כי גם חייבים זקוקים לייצוג משפטי.

עורך דין תביעות כספיות יכול לסייע לאנשים פרטיים ולגופים עסקיים בכל הנושא של תביעות כספיות, בקשה לצו תשלומים הוצאה לפועל, הסדרי חובות, הליכי הוצאה לפועל ואף ניהול משא ומתן בין הצדדים.

עורך דין חובות עופר מצליח מביא איתו ניסיון רב בהסדרים כספיים, איחוד תיקים בהוצאה לפועל, הליכי חדלות פירעון, ניהול משא ומתן וגישור.

בגוגל מפות תוכלו למצוא הוראות הגעה למשרדינו.

 

"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏
אל תתייאשו! יש פתרון לחובות!
הצלחנו למחוק חובות למאות לקוחות מרוצים.
הסדר חובות יעיל - תשלום רק לאחר הצלחה!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה

מאמרים

יצירת קשר
אל תתייאשו! יש פתרון לחובות!
הצלחנו למחוק חובות למאות לקוחות מרוצים.
הסדר חובות יעיל - תשלום רק לאחר הצלחה!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?