הסדרי חוב

הסדרי חוב נועדו למצוא את הדרך לאפשר לחייב לעמוד בתשלום חובותיו. בהנחה כי דרישות החוב של הנושים אכן מוצדקות וחוקיות, בסופו של דבר יש לשלם את החוב. אך בפועל מידי שנה נפתחים בישראל מאות אלפי תיקי הוצאה לפועל בגין חובות. רבים אינם יכולים לעמוד בתשלום החובות, ומתמודדים עם סנקציות שונות המוטלות על ידי ההוצאה לפועל, כמו למשל עיקול חשבון בנק או עיקול מיטלטלין.

ואם המצב הזה נשמע לכם מוכר, מוטב לפנות אל עורך דין הסדרי חוב. תפקידו של עורך הדין הוא לסייע לכם להגיע להסדרים אשר יאפשרו לכם לסגור את החוב, בהתאם ליכולות הכלכליות שלכם. אלו יכולים להיות הסדרי חוב מול נושים, או הסדרים ישירות מול ההוצאה לפועל. כאשר המקרה הקיצוני ביותר הוא הליך חדלות פירעון.

הסדרי חוב

הסדרי חוב מול נושים

במידה רבה הסדר חוב הוא שינוי תנאי החוב המקוריים. למשל כאשר לקחתם משכנתה, בעצם התחייבתם על מסגרת של תנאים להחזרת החוב בתשלומים חודשיים. אך במידה ולא עמדתם בתשלומים, העניינים מתחילים להסתבך.

הסדר חוב מול הבנק הוא רק דוגמה אחת, אך יתכנו חובות מסוגים שונים. לדוגמה עסק שלא עמד בתשלום החשבוניות לספקיו, אדם שלא עמד בתנאי תשלום המזונות או דייר שאינו משלם את שכר הדירה.

כל מקרה הוא בעל מאפיינים שונים, ונדרש עבורו פתרון אחר. ולכן חשוב לפנות אל עורך דין הסדרי חוב, ולבחון מהו הפתרון האידאלי. פשיטת רגל, או כפי שהיא מכונת היום הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי, היא אחת האפשרויות להתמודד עם החוב. זהו נושא שלם וכדאי להתייעץ עם עורך דין לגבי אפשרות זו.

אבל מלבד אפשרות זו, ישנן גם אפשרויות להסדרת החובות ללא פשיטת רגל. בין האפשרויות הקיימות ישנם הסדרים שונים שניתן לגבש מול ההוצאה לפועל. אלו יכולים להיות הסדרים של פריסת החוב לתשלומים או איחוד תיקים (שגם בו הוא כולל את פריסת החוב לתשלומים).

במאמרים קודמים עסקנו בהרחבה בהגשת בקשה לאיחוד תיקים (איחוד חובות) או בקשת הסדר תשלומים הוצאה לפועל, ולכן הפעם נתמקד באפשרות של הסדרי חוב מול נושים.

הסדרי חוב מול נושים

הסדרי חוב

הסדר חוב מול נושים הוא הזדמנות להסדיר את החוב ללא הליך חדלות פירעון, ואף ללא שום הליך משפטי. הכל שאלה של מתי החלטתם לנסות להגיע להסדר, האם בשלבים ראשוניים או לאחר שנפתחו הליכים משפטיים ו/או הליכי הוצאה לפועל.

מכיוון שהסדרי חוב מול הנושים נשענים על הסכמה הדדית ופשרה, אנו ממליצים לנקוט בגישה יוזמת, וכמובן לשמור על תום לב. נסו לראות את הדברים מנקודת המבט של הנושים, בוודאי שהייתם מעריכים יותר את החייב שבא ושם את הדברים על השולחן. מסביר את מצבו הכלכלי, ומנסה להגיע להסדר שהוא יכול לעמוד בו. גישה שכזו מסייעת לבנות אמון ולנהל משא ומתן מוצלח. ולכן, כאשר אתם חייבים כסף לבנק או לגוף אחר, רצוי שתאמצו את הגישה הזו.

עורך דין הסדרי חוב, המנוסה בהסדרת חובות מול בנקים וגופים שונים, יכול לסייע לכם בניהול המשא ומתן וגיבוש ההסדר. וכמובן, שכל הסדר נעשה במסגרת חוזה כתוב, ולאחר שאושר על ידי בית המשפט יקבל תוקף של פסק דין.

הסדרי חוב מול נושים מביאים איתם מספר יתרונות, גם עבור החייב וגם עבור הנושים. מבחינתו של החייב זוהי האפשרות להימנע מהמגבלות של הליך חדלות פירעון, או כל סנקציה חונקת ומגבילה שההוצאה לפועל עשויה להשתמש בה לצורך מימוש החוב. זה מאפשר להפחית את הלחץ הנפשי, וגם להתנהל בצורה קלה יותר ולעבוד לצורך פריעת החוב. כמובן שזה דורש מחויבות ואחריות רבה מצידו של החייב.

גם עבור הנושים ישנם יתרונות בהסדרת החוב בצורה זו. כמובן שכל מקרה מתקיים בנסיבות שונות ותחת אינטרסים שונים. אך בגדול נושים יכולים ליהנות מהסדרת החוב בצורה מהירה יותר, זאת אל מול האלטרנטיבה שהיא ההליך הארוך של חדלות פירעון. ומכיוון שגם בהליך חדלות פירעון הם לא יקבלו את מלוא החוב, הם עשויים לגלות נכונות למחוק חלק מהחוב.

עורך דין הסדרי חוב

עורך דין הסדרי חוב

עבור כל חוב ישנה צורת התמודדות המתאימה עבורו. ישנם הבדלים בין חובות של אדם פרטי לבין חובות של חברה בע“מ. ישנו הבדל בין חוב לבנק לבין חוב מזונות. וכמובן לכל אדם יכולות כלכליות שונות או נכסים שיכול לממש. בשורה התחתונה נדרש כאן פתרון אישי עבור כל חייב.

עורך דין חובות עופר מצליח עומד לשירותם של החייב. למשרדינו ניסיון רב בהליכי הוצאה לפועל, חדלות פירעון וניהול משא ומתן מול בנקים וגופים כלכליים על מנת להגיע להסדרי חובות אופטימליים.

הוראות הגעה למשרדינו

 

הסדרי חוב | עורך דין הסדרי חוב | הסדרי חוב מול נושים

עורך דין הסדרי חוב
"עורך

עו"ד עופר מצליח

עו"ד עופר מצליח, בוגר משפטים LL.B של המסלול האקדמי המכללה למנהל ומגשר מוסמך. טיפל במאות תיקי חדלות פירעון - פשיטת רגל והוביל חייבים רבים להפטר מחובות.

5/5
יצירת קשר
לינוי טל
לינוי טל
30/07/2023
עורך דין מקצועי, בעל ידע עצום, מגיב במהירות, סובלני, טוב לב, אמין, חותר להצלחה, לא תצטערו אם תקחו את שירותיו!!
א.
א.
23/07/2023
עופר מצליח עורך דין מקצועי,אמין,סובלני,חושב מחוץ לקופסה. זמין אליך כל היום. ועושה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק מה שהייתי צריך. יש לו ידע רב בנושאים בהם הוא מייצג,לרבות לשון הרע. הוצאה לפועל ועוד. אני חייב לו המון תודה.
טליה בר
טליה בר
03/07/2023
התקשרתי לעו"ד עופר מצליח לקבל יעוץ ראשוני בטלפון והתרשמתי מאוד מהגישה, מהידע והמקצועיות. הבין מהר מאוד את הבעיה ונתן פתרונות מצוינים, ברורים ופרקטיים. תודה רבה עו"ד עופר על היחס, הסבלנות והאכפתיות בעת צרה. לא נעים להגיע לסיטואציות כאלה בחיים, אבל לפעמים אין ברירה ומזל שיש את עו"ד עופר שם. תודה רבה, הלוואי שלא אזדקק יותר לשירותך, אבל במידה וכן, אני יודעת שיש לאן לפנות.
יוסי בנישו
יוסי בנישו
25/06/2023
עופר אדם מאד נחמד ואמין מדבר בגובה העיניים מקצועי ביותר ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, לי אישית עזר מאד בהליך קבלת ההפטר ממליץ מאד
yogev H
yogev H
17/05/2023
אלוף! שירות ומענה עשר מעשר, טיפל לי בתיק לא פשוט בחודש אחד סגר את הכל על המינימום האפשרי. בקיצור מקצוען.
Bar Cohen
Bar Cohen
10/04/2023
עורך דין מצויין מלווה ועוזר בדרכי נועם, מרגיע ומסייע!! בעל סבלנות והסברה ברמה גבוה, יחס אדיב ואישי. הגעתי אליו במקרה, ללא היכרות מוקדמת/ קריאת ביקורות ואני מברכת על כך שהתייעצתי איתו! ללא ספק לקחת את שירותיו, אין הרבה עו״ד כאלו!! תודה רבה על הכל, בכל שירות שאזדקק אפנה אליך שוב!
Lat Vinayb
Lat Vinayb
29/03/2023
התקשרתי לעופר בעקבות הביקורות כאן, היה מאוד סבלני בטלפון ענה על כל השאלות, הזמין אותי לשיחת ייעוץ בחינם. בשיחת הייעוץ ענה על שאלותיי ביושר אדיבות וסבלנות רבה. פרס לפניי כמה אפשרויות פעולה , חדלון פרעון , הסדר נושים ואפילו להמשיך לקיים את העסק תוך כדי .מוכרח לומר שלא ציפיתי יחס ושירות כזה אדיב ללא כל תמורה. נתן לי מחירים הגונים על כל אפשרות שאבחר בהמשך. מקווה להיחלץ מן המצב ושלא איזדקק לשירותיו , אך אם כן אין ספק שאבחר בעופר ללא כל מחשבה שנייה. ממליץ בחום לפנות לעופר. י.ט
בר אדדי
בר אדדי
24/02/2023
ממליצה בחום על עורך הדין עופר מצליח. עורך דין מקצועי, אמין, ישר והגון! קידם במהירות את פנייתנו, נתן לנו מידע והכוונה, היה זמין לנו ונתן לנו שירות מצויין.
Sophia Razon
Sophia Razon
08/02/2023
עופר נחמד, קשוב, מקצועי... הוא נתן לי הסברים ברורים על הכל, עם הרצון האמיתי לעזור לפני הכל.
הוד מורריו
הוד מורריו
02/01/2023
אלוף מטפל בדברים בזמן דואג ומביא את התוצאות הטובות ביותר לא סתם השם משפחה שלו זה מצליח מודה לו על השירות 🙏

מאמרים

יצירת קשר
נקלעתם לחובות?
הסדרי חוב על בסיס תוצאה בלבד
תשלום רק לאחר הסדר החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתיחה
1
אני כאן לרשותך..
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?